سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

پاسداران ترور در خدمت دیکتاتور- ۳

0 113
انفجار امیا در ارژانتین ۳

مقدمه

در شماره قبل از سلسله مقالات «پاسداران ترور در خدمت دیکتاتور» به‌عملیات ترور سپاه پاسداران در خارج از ایران اشاره شد و یک نمونه بارز آن یعنی انفجار مقر صلح‌بانان در بیروت لبنان مورد بررسی قرار گرفت. نمونه‌یی که بالاترین مقامات و کارگزاران دیکتاتوری آخوندی از جمله وزیر سپاه پاسداران وقت، به انجام آن اذعان و اقرار کرده بود.

در این شماره می‌خواهیم به یکی دیگر از عملیات‌ تروریستی سپاه پاسداران در خارج از مرزهای میهن بپردازیم؛ نمونه‌یی دیگر از مصادیق بارز صدور تروریسم به خارج کشور (آن روی سکه سرکوب وحشیانه در داخل) به‌عنوان یکی از دو پایه موجودیت رژیم ولایت فقیه.

انفجار مرکز خیریه، آمیا –آرژانتین 

در تاریخ ۲۷تیر ۱۳۷۳ برابر با ۱۸ژوییه ۱۹۹۴ یک حمله تروریستی با کارگزاری یک خودروی انفجاری مهیب و قدرتمند در برابر مرکز خیریه ساختمان آمیا در بوئنس‌آیرس انجام گرفت. در این عملیات تروریستی ۸۵نفر کشته و بیش از ۲۰۰نفر زخمی شدند. این عملیات تروریستی به‌صورتی طراحی شده بود که ردپایی از خود به‌جا نگذارد. از ۲۷تیرماه سال ۱۳۷۳، یعنی روز انجام این جنایت تا ۱۹مرداد همان سال، کسانی که به‌دنبال عاملان و همینطور، علت این اقدام ضدانسانی می‌گشتند با یک سؤال کلیدی مواجه بودند: هدف و پیام این جنایت چیست؟

برای روشن شدن علت این عمل تروریستی به چند سال قبل از انفجار مرکز آمیا یعنی به آخرین روزهای بهار سال ۱۳۷۰ می‌رویم. ادامه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.