سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

پاریس: گردهمایی «ایران آزاد با هزار کانون شورشی» با شرکت صدها شخصیت تراز اول، قانونگزاران و منتخبان از ۵ قاره جهان

0 7

مریم رجوی: قیام و اعتراض سراسر ایران را فراگرفته، کارِ هر دو جناح رژیم به پایان رسیده پیروزی حتمی است و ایران آزاد می‌شود

گردهمایی عظیم سالانه ایرانیان و حامیان مقاومت ایران در روز ۹تیر (۳۰ژوئن) زیر عنوان “ایران آزاد با هزار کانون شورشی» با حضور خانم مریم رجوی، رئیس جمهور برگزیده مقاومت، و صدها تن از سیاستمداران و دولتمردان تراز اول در سطح از ۵ قاره جهان در پاریس برگزار شد.

خانم مریم رجوی، رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران، در سخنرانی خود در این گردهمایی گفت: یک نسل پر اشتیاق و تشنه آزادی برای در اختیار گرفتن تمام کشور و برای پس‌گرفتن ایران از آخوندهای اشغالگر به پا خاسته است. از کارگران هفت تپه و فولاد تا کشاورزان ورزنه، تا جوانان کازرون تا راننده‌ها و کامیونداران شهرهای سراسر کشور تا بازاریان و جوانان لاله‌زار و فردوسی و شوش و ملت و اکباتان در تهران که با شجاعت با مزدوران وحشی مقابله کردند. این‌، نبرد ملت ایران، است. سرنگونی حتمی است،‌ پیروزی حتمی است و ایران آزاد می‌شود و ایران عاری از شیخ و شاه، در چشم انداز است. شعبده «راه حل» ازدرون فاشیسم دینی، سوخته است، مردم و جوانان شورشگر، پایان کارِ هر دو جناح رژیم را اعلام کرد‌ه‌اند.

خانم رجوی افزود: مردم ایران با همه ملیتها و اقوامش شش ماه است که قیام را در زیر سرکوب حداکثر، ممکن کرده‌اند. جامعه در موقعیت انفجاری است. قدرت خامنه‌ای کیفاً تنزل کرده ‌و فاقد هرگونه مشروعیتی است. سپاه پاسداران و بسیج دچار ریزش است و آخوندها مهم‌ترین پشتوانه سیاست مماشات را که در آمریکا بود، از دست داده‌اند و بهمن تحریم‌ها، پیاپی بر سرشان فرود می‌آید و مهم‌ترین نشانه دوران سرنگونی یعنی پیوند میان توده های مردم با مقاومت سازمان‌یافته بارز شده است. چیزی که سران رژیم آشکارا از آن ابراز وحشت می‌کنند.

مریم رجوی در باره ایران فردا گفت: ما به پی‌ریزی جامعه‌یی فرا می‌خوانیم که تار و پودش آزادی،‌ دموکراسی و برابری است. ما از برابری زن و مرد، حق انتخاب آزادانه پوشش، جدایی دین و دولت، خودمختاری ملیت‌ها، تساوی حقوق سیاسی و اجتماعی کلیه افراد ملت ایران، از لغو اعدام، از آزادی بیان، احزاب، مطبوعات و اجتماعات، از آزادی اتحادیه‌ها، انجمنها، شوراها و سندیکاها و یک ایران غیر اتمی، در همزیستی مسالمت آمیز با همکاریهای منطقه یی و بین المللی دفاع کرده و می کنیم.

وی افزود: در مسیر تحقق این برنامه ها،‌ اولین گام، انتقال حاکمیت به مردم ایران است. با اتکا به پایگاه مردمی مقاومت می‌توان از هرج و مرج و ناامنی بر حذر ماند و می‌توان تمامیت ایران و ایرانی را حفظ کرد و سرافراز نگهداشت. طبق برنامه شورای ملی مقاومت، پس از سرنگونی رژیم، یک دولت موقت شش‌ ماهه تشکیل می‌شود که وظیفه اصلی آن، تشکیل مجلس مؤسسان از طریق انتخابات آزاد با رأی عمومی، مستقیم، مساوی و مخفی مردم ایران است. این مؤسسان باید طی دو سال، قانون اساسی جمهوری جدید را تدوین کند، و آن را به رأی مردم ایران بگذارد. هم‌چنین نهادهای اساسی جمهوری جدید را طبق آرای مردم، مستقر کند.

رئیس جمهور برگزیده مقاومت تأکید کرد: مقاومت ایران از ۱۶سال پیش طرح جبهه همبستگی ملی برای سرنگونی استبداد مذهبی را تصویب و اعلام کرده که حاضر به همکاری با همه نیروهای جمهوری‌خواهی است که به نفی کامل رژیم ولایت فقیه التزام دارند و برای یک ایران دموکراتیک و مستقل و مبتنی بر جدایی دین از دولت مبارزه می‌کنند.

در یک برنامه انگیزاننده گزارشهایی از کارزار گسترده جوانان و هواداران مجاهدین و مقاومت ایران در مناطق مختلف تهران و شهرهای سراسر کشور در حمایت از گردهمایی ایران آزاد منتشر شد که بسیار مورد استقبال جمعیت قرار گرفت

شخصیتهای برجسته یی چون رودی جولیانی، کاندیدای ریاست جمهوری و شهردار پیشین نیویورک؛ نیوت گینگریچ کاندیدای ریاست جمهوری و رئیس سابق مجلس نمایندگان آمریکا، فرماندار بیل ریچاردسون، مایکل موکیزی، وزیر پیشین دادگستری، لوئیس فری، مدیر پیشین اداره تحقیقات فدرال و ژنرال جرج کیسی، رئیس پیشین ستاد ارتش، از آمریکا؛ استفان هارپر و جان برد، نخست وزیر و وزیر خارجه سابق کانادا؛ و برنارد کوشنر و فیلیپ دوست بلازی وزیران خارجه سابق و راما یاد، وزیر سابق حقوق بشر فرانسه؛ سفیر جولیو ترتزی وزیر خارجه پیشین ایتالیا و سید احمد غزالی نخست وزیر سابق الجزایر، ادوارد لینتنر معاون پیشین وزیر کشور آلمان؛ ترزا ویلییرز، عضو ارشد مجلس عوام و وزیر ارشد سابق در امور ایرلند شمالی در دولت انگلستان؛ میشل دووکولور و فیلیپ گوسلن از سوی هیأت پارلمانی فرانسه، سناتور پائولو کورسینی به نمایندگی از هیأت پارلمانی ایتالیا؛آنا فوتیگا، نماینده پارلمان اروپا و وزیر خارجه سابق لهستان؛ پاندولی مایکو، وزیر دولت و نخست وزیر سابق ؛ بن اونی آردلین، معاون مجلس رومانی؛ صالح القلاب، وزیر سابق تبلیغات اردن؛ نذیر حکیم، دبیرکل ائتلاف سوریه و …در میان دهها سخنران این گردهمایی عظیم بودند.

۲۰۰۰پارلمانتر اروپایی با تقدیم یک لوح از مقاومت ایران تحت رهبری خانم مریم رجوی، و برنامه ۱۰ ماده یی وی حمایت کردند.

در این گردهمایی دهها بیانیه حمایت از سوی شخصیتها و سیاستمداران برجسته و هیأتهای پارلمانی اروپایی و رهبران بلندپایه مذهبی از کشورهای مختلف جهان در حمایت از قیام مردم ایران و مقاومت سازمانیافته آن و آلترناتیو دموکراتیک شورای ملی مقاومت تقدیم خانم رجوی شد.

از آمریکا علاوه بر شخصیت‌های آمریکایی حاضر در جلسه، شمار دیگری از شخصیت‌های ‌برجسته این کشور یک بیانیه حمایت دو حزبی را که از سوی ۳۳ شخصیت از جمله سناتور جوزف لیبرمن، کاندیدای پیشین معاون رئیس‌جمهور، ژنرال جیمز جونز، مشاور امنیت ملی پرزیدنت اوباما و فرمانده پیشین ناتو، ادوارد رندل، رئیس پیشین حزب دموکرات و فرماندار پنسیلوانیا، تام ریج، وزیر پیشین امنیت ملی و فرماندار پنسیلوانیا و…. تصریح می‌کند تغییر دموکراتیک در ایران بیشتر از هر واقعه‌یی به ثبات و فروکش‌کردن آتش افراط‌گرایی در منطقه کمک خواهد کرد… جنبش مقاومت، پایگاه گسترده خود در جامعه ایران توانمندیش در مواجهه با شرایط دشوار غیرقابل تصور، انسجام چشم‌گیر تشکیلاتی و توانمندی خود در افشای پنهانکاری رژیم را نشان داده است.

بیش از ۵۰تن از رهبران بلند پایه مذهبی انگلستان، اسکاتلند و ولز شامل بیش از دو سوم رهبران دینی در مجلس اعیان انگلستان که هزاران کلیسا را در سراسر بریتانیا تحت پوشش قرار می دهند، همچنین ۷۸تن از رهبران کلیساها در آمریکا به اسقف اعظم عالیجناب دکتر روان ویلیامز، اسقف اعظم سابق کانتربری پیوستند تا با صدور بیانیه یی نقض فاحش حقوق بشر در ایران، به خصوص نقض حقوق اقلیت‌های مذهبی و درد و رنج آنها را محکوم کنند و جامعه جهانی را به دفاع از حقوق آنان و اقدام فوری در مقابل سرکوب و تعقیب و آزار آنها دست بزنند. آنها از دولتهای متبوع خود خواستار شدند که به‌عنوان یک پیش شرط، بهبودی روابط شان با ایران را به قطع سرکوب اقلیت‌ها و توقف اعدام در ایران مشروط کنند».

ژان فرانسوا لوگاره، شهردار منطقه یک پاریس که همراه با ۱۰۰تن از شهرداران و منتخبان مردم فرانسه در گردهمایی ایران آزاد حضور یافته بودند، بیانیه حمایت هزاران تن از همکاران خود را در همبستگی با قیام و مقاومت مردم ایران علیه دیکتاتوری آخوندی اعلام کردند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۹تیر ۱۳۹۶(۳۰ژوئن ۲۰۱۷)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.