يونايتدپرس: ديدارازآلبانی كارزار دروغ پراكنی رژيم ايران رابرملا می كند

53

خبرگزاري يونايتدپرس بين المللي

ديدارازآلبانی كارزار دروغ پراكنی رژيم ايران رابرملا مي كند

به قلم استرون استيونسون-۲۷نوامبر ۲۰۱۸

خبرگزاري يونايتدپرس بين المللي در مقاله ای به قلم استرون استيونسون تحت عنوان ديدارازآلباني كارزار دروغ پراكني رژيم ايران رابرملا مي كند ‌می‌نویسد:

در سال ۲۰۱۳ يك حمل و نقل هوايي شروع شد و اولين مخالفان ایرانی وارد پایتخت آلبانی شدند. آنها به سلامت از جهنمی که به آنها در عراق تحميل شده بود، خارج شدند. دولت آلباني در تصمیمش برای ارائه یک مکان امن به مجاهدین خلق ایران متحد بود.

مدتي بعد (تا سال ۲۰۱۶ )، ۳۰۰۰نفر از اعضای سازمان مجاهدين خلق ايران که زنده مانده بودند بطور امن در تيرانا مستقر شدند.

آخوندهای (حاكم بر ایران) از اینکه تلاش‌هایشان برای از بین بردن اپوزیسیون اصلی دموکراتیک علیه رژیم استبدادی‌شان خنثی شده بود به خشم آمدند.

آنها نمی‌توانستند بگذارند این مخالفان که برای میلیون‌ها ایرانی ستمدیده، یک آینده آزاد و عدالت را بشارت ‌می‌دهند، یک اشرف جدید و یک مرکز اپوزیسیون علیه رژیم استبدادی را بنا کنند.

یک کارزار شيطان سازی علیه مجاهدين شروع شد…

رژیم ایران حتی به اقدامات تروریستی متوسل شد و دیپلومات‌هایش را براي بمبگذاري در گردهمايي‌هاي آنها بكار گرفت…

از انگلستان دو جاسوس شناخته شده وزارت اطلاعات (رژيم) ایران که در کتابخانه کنگره آمریکا و در گزارش پنتاگون ثبت شده‌‌اند، به تیرانا آمدند. همان زوجي كه در بيرون اشرف و كمپ ليبرتي در عراق قبل از اينكه حملات مرگبار به این کمپ‌ها صورت گیرند دیده شده بودند. در این حملات مرگبار ۱۶۸ نفر کشته و بیش از ۱۷۰۰نفر مردان و زنان مجروح شدند.

حالا همین‌ها در حال پرسه زدن در اطراف مجتمع جدید هستند که توسط اشرفی‌ها در نزدیکی شهر مانز ساخته ميشود. زيرا كميسارياي عالي پناهندگان در سپتامبر ۲۰۱۷ مجاهدين پناهنده در آلباني را مجبور به ترك محل‌هاي اقامتشان در داخل شهر تيرانا كرد. بودجه سازمان ملل براي استقرار موقت آنها به پايان رسيده بود.

محل اقامت جدید كه همه چيز آنرا خودشان ساخته‌‌اند، اشرف۳ نامگذاری شد…

روزنامه‌نگاران، سیاستمداران، وکلا و تجار ، بازدیدکنندگان روزانه از این محل هستند.

من اخیراً از یک سفر ۳ روزه به اشرف۳ بازگشته‌ام، در این سفر یک هیئت بلندپایه از نمایندگان پارلمان اروپا از بروکسل متشکل از ۲ عضو کمیته روابط خارجی پارلمان و معاون کمیته امنیت و دفاع با من همراه بودند، این سفر در هفته‌يی انجام شد که ۱۵۰ نفر از نمایندگان پارلمان اروپا از تمام جناح‌ها و گروه‌های سیاسی با امضای يك بيانيه خواستار محکوم کردن نقض حقوق بشر در ایران شدند…

ما آزادانه به همه جاي اين مكان رفتيم و با صدها پناهنده ایرانی صحبت كرديم.

در عرض فقط ۱۲ ماه این رزمندگان آزادیخواه سخت کوش و پیگیر، یک شهر کوچک را بنا كرده‌اند با مغازه‌ها، درمانگاه‌ها، امکانات ورزشی، آشپزخانه‌ها، نانوایی‌ها، مجموعه‌های آسایشگاه ، سالن‌های اجتماعات، دفاتر و استودیو‌ها .گزارش کامل و جامعی از این بازدید به زودی منتشر خواهد شد.

اما وزارت اطلاعات (رژيم) ایران در پی ارائه تصویر متفاوتی است. وزارت اطلاعات اقدام به تشویق روزنامه نگاراني برای نزدیک شدن مخفیانه به حصار اطراف اشرف۳ و حتی به پرواز در آوردن پهپاد بر روی این مجموعه کرده است.

وزارت اطلاعات (رژيم) ايران مدعی است که بريدگان شکنجه و حتی کشته شده‌اند. این پوچ و چرند است.

آنها در یک داستان خدعه‌آمیز و فریبکارانه که بی‌وقفه تکرار می‌کنند مدعی هستند سمیه محمدی یک زن جوان ۳۸ ساله برغم خواستش در بازداشت نگه داشته می‌شود.

پدر و مادر وی هر دو شهروند دو تابعیتی ایرانی – کانادایی هستند که در گذشته در بیرون کمپ اشرف در عراق دیده شده‌اند که همراه با خدابنده و سینگلتون و دیگر مزدوران وزارت اطلاعات از طریق بلندگوها، در حال تهدید و ارعاب و بدگویی علیه ساکنان اشرف بودند.

همراه با پارلمانترهای برجستة اروپا، من با سمیه در دیدارم از اشرف۳ ملاقات داشتم….

او ‌می‌گوید سال‌ها قبل از پدرش که متأسفانه دیگر عامل فعال وزارت اطلاعات (رژيم) ایران شده بود، اعلام برائت کرده است. سميه گفت پدرش که یک لوله کش در کانادا بوده اخیراً چهار ماه در آلبانی بود و در هتل لوکس پلازا در تیرانا مستقر بود که روشن است هزینه‌اش را آخوندها پرداخته بودند.

سمیه افتخار ‌می‌کند که یک عضو متعهد مجاهدين خلق است و برخلاف پدرش زندگیش را وقف جستجوی آزادی برای مردمش در ایران کرده است…

اما دروغ‌هايي که توسط «ابلهان مفید» در رسانه‌هاي غرب عليه مجاهدين ديده می‌شود، آخوندها را گستاخ می‌کند…

شرم آور است که برخي رسانه‌ها سرکوب جاری در ایران را نادیده ‌می‌گیرند. جایی که اعتصابات و اعتراضات انبوه، حدود یکسال است که روزانه ادامه داشته. کامیونداران اعتصابي حکم اعدام ‌می‌گیرند و کارگران معترض نیشکر به ضربات شلاق و حبس‌های طولانی محکوم ‌می‌شوند… آخوندها می‌دانند که روزهایشان به پايان نزديك ميشود.

نویسنده: استرون استیونسون هماهنگ‌کننده كارزار تغییر رژیم ایران، پارلمانتر اروپا از اسکاتلند از ۱۹۹۹تا ۲۰۱۴، مدیرهیات پارلمانی روابط با عراق از ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۴ و رئیس گروه پارلماني ایران آزاد از ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۴٫ او همچنین یک استاد بین‌المللی در رشته خاورمیانه و رییس انجمن اروپایي آزادی عراق است.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here