وزیر خزانه‌داری آمریکا: دولت آمریکا به مقابله شدید با فعالیت‌های موشکی رژیم ایران ادامه می‌دهد

127

استیون منوچین وزیر خزانه‌داری آمریکا درباره لیست‌گذاری نهادهای رژیم، گفت: «این تحریم‌ها نهادهای کلیدی (رژیم) ایران را که در برنامه موشک بالستیک نقش دارند هدف قرار می‌دهند؛ (این تحریم‌ها هم‌چنین) تأکیدی است بر نگرانی‌های عمیق ایالات متحده نسبت به استمرار توسعه و آزمایش موشکهای بالستیک و سایر رفتار تحریک‌آمیز (رژیم) ایران».

وزیر خزانه‌داری آمریکا، اضافه کرد: «دولت آمریکا به مقابله شدید با فعالیت‌های مربوط با موشک بالستیک (رژیم) ایران ادامه می‌دهد؛ خواه (این فعالیت‌ها) یک پرتاب فضایی تحریک‌آمیز، توسعه سیستم‌های تهدیدآمیز موشک بالستیک یا حمایت احتمالی از حملات موشکی (شبه‌نظامیان) حوثی در یمن به عربستان باشد مشابه همان چیزی که هفته گذشته اتفاق افتاد».

در رابطه با برنامه موشک بالستیک رژیم از جمله گروه همت که ۶شعبه آن توسط وزارت خزانه‌داری آمریکا تحریم شده‌اند، دفتر نمایندگی شورای ملی مقاومت در واشینگتن در یک کنفرانس مطبوعاتی در روز ۳۰خرداد ۹۶، ۴۲مرکز موشکی سپاه پاسداران را که مسئولیت تولید، آزمایش، نگهداری، پرتاب و فرماندهی موشکها را به‌عهده‌دارند افشا کرد.

افشاگری دفتر شورای ملی مقاومت،فعالیتهای موشکی رژیم آخوندی

در کنفرانس افشاگرانه دفتر نمایندگی شورا در واشینگتن درباره فعالیتهای موشکی سپاه پاسداران، اطلاعات جزیی در مورد کارکردهای نیروی هوا- فضای سپاه ارگان مسئول پروژه موشکی رژیم که زیر مجموعه وزارت دفاع رژیم است، گروه‌های موشکی این ارگان از جمله گروه صنایع همت و گروه صنایع باکری که در ساخت موشکهای شهاب ۳و موشکها با سوخت مایع و جامد فعالیت می‌کنند، به خبرنگاران ارائه شد.

افشاگری دفتر شورای ملی مقاومت،فعالیتهای موشکی رژیم آخوندی

متعاقب این افشاگری سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا در همان روز اعلام کرد:

خانم ناورت سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا، تائید افشاگری مقاومت ایران در رابطه با برنامه موشکی رژیم آخوندی

خانم ناورت سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا: بله. من اطلاع دارم که این کنفرانس خبری برگزار شد. می‌دانم که برخی از افراد این ساختمان (وزارت خارجه) قطعاً آن‌را مانیتور کردند. ما به مانیتور کردن برنامه موشک بالستیک (رژیم ایران) ادامه می‌دهیم. ما این برنامه را از نزدیک و با دقت بسیار مانیتور می‌کنیم. در رابطه با مسائل اطلاعاتی یا جزییات تلاش‌های ما برای مانیتور این برنامه موشک بالیستیک، من امروز نمی‌توانم وارد آن بشوم.

کشورهای فرانسه، آلمان، آمریکا و انگلستان در بیانیه مشترکی پرتاب موشک ماهواره‌بر توسط حکومت آخوندی را محکوم کردند و رژیم را به توقف فوری هر گونه آزمایش موشک بالستیک و فعالیت‌های مرتبط با آن فراخواندند.

به گزارش آسوشیتدپرس در این بیانیه آمده است: پرتاب موشک توسط رژیم ایران با قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل که توافق اتمی را به ثبت رساند «ناسازگار» است.

آمریکا و سه کشور اروپایی در بیانیه خود تأکید کرده‌اند: «برنامه توسعه موشکهای بالستیک (رژیم) ایران هم‌چنان با قطعنامه ۲۲۳۱شورای امنیت ناسازگار است و تأثیر بی‌ثبات‌کننده‌یی بر منطقه دارد. ما نگرانی خودمان را به دبیرکل ملل‌متحد اطلاع می‌دهیم».

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here