وزیر خزانه‌داری آمریکا: تمرکز ما روی تحریم سپاه پاسداران است

143
وزیر خرانه-داری آمریکا-min

وزیر خزانه‌داری آمریکا بر اعمال تحریمهای شدید علیه سپاه پاسداران تأکید کرد.

تلویزیون فاکس‌ نیوز ۲۴مهر ۹۶:

شما مجاز شده اید تحریمهای بیشتری را علیه سپاه پاسداران به‌خاطر حمایتش از تروریسم اعمال کنید. آیا شما برقراری این تحریمها را در نظر دارید؟

استیون منوچین وزیر خزانه‌داری آمریکا: تحریمها و قطع کمکهای مالی تروریستی بخش خیلی مهم از کاریست که ما در خزانه‌داری می‌کنیم. این روزها من احتمالاً نیمی از وقتم را روی همین صرف کرده‌ام.

بحثهای زیادی در این رابطه بوده و من در جلسات رئیس‌جمهور آمریکا در این رابطه شرکت داشته‌ام. من به‌طور کامل از رئیس‌جمهور حمایت می‌کنم و همین اواخر به مدت ۳روز با صندوق بین‌المللی پول و همکارانم در بانک جهانی در واشینگتن نشست داشتم تا ببینیم با رژیم ایران چه باید کرد.

فکر می‌کنم آنها کاملاً متوجه هستند که رژیم ایران تحریمهای غیرهسته‌یی سازمان ملل را نقض کرده است و من روی آنها کار می‌کنم.

پیش از این نیز استیون منوچین وزیر خزانه‌داری آمریکا گفته بود:

«سپاه پاسداران یک نقش مرکزی در تبدیل‌ شدن (رژیم) ایران به اصلی‌ترین حکومت حامی تروریسم در جهان ایفا کرده است. قدرت‌طلبی رژیم ایران به‌قیمت بی‌ثباتی منطقه صورت گرفته و خزانه‌داری به استفاده از اختیاراتش برای مختل کردن فعالیت‌های مخرب سپاه ادامه خواهد داد… ما سپاه پاسداران را به‌خاطر حمایت از نیروی قدس نام‌گذاری می‌کنیم؛ سپاه قدس نهاد کلیدی (رژیم) ایران است که کشتار مرگبار (رژیم) اسد علیه مردم و نیز فعالیت‌های مرگبار گروه‌های تروریستی را امکان‌پذیر کرده است. کسانی که می‌خواهند با شرکتهای تحت کنترل سپاه معامله کنند، ریسک بسیار بزرگی را به جان می‌خرند».

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here