وزير دفاع روحاني: دوران روحاني شکوهمندترین دوره توسعه موشکی بوده و بودجه دفاعي به چهار برابر می‌رسد

189

پاسدار دهقان، وزير دفاع آخوند حسن روحاني، اذعان كرد كه دوران رياست جمهوري او «شکوهمندترین دوره در توسعه کمی و کیفی برنامه‌های موشکی و دفاعی کشور بوده است». وی افزود: از ابتداي بر سر کار آمدن روحاني تا پایان سال ۱۳۹۵ «بخش تأمین اعتبارهای دفاعی تا دو و نیم برابر نسبت به دولت قبل افزایش داشته است» و «در سال۹۶ به چهار برابر نسبت به دولت قبل می‌رسد» (خبرگزاري حكومتي ايرنا- ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۶).

اين اظهارات از يك سو بار ديگر اين حقيقت را اثبات می‌کند كه باندهاي مختلف نظام ولايت فقيه در سیاست‌های اصلي مانند سركوب داخلي و صدور تروريسم و دست اندازي به كشورهاي منطقه هيچ تفاوتي با هم ندارند و جنگ گرگ‌ها در درون رژيم بر سر تقسيم قدرت و سهم بيشتر از چپاول اموال مردم ايران است.

روحانی در روز ۲۹ فروردین ۱۳۹۶گفته بود در دوره او «بودجه بنیه دفاعی نسبت به آغاز این دولت ۱۴۵% رشد داشته است و … از لحاظ تجهیزات راهبردی و امکانات راهبردی نیروهای مسلح در سه سال و نیم به اندازه ۱۰ سال گذشته آن گام برداشته است». البته در صد واقعي افزايش بودجه دستگاه‌های نظامي و سركوب به مراتب بيشتر از این است. پرداختهاي ويژه به پاسداران از سوي خامنه اي، آستان قدس رضوي و ديگر ارگان‌های تابع ولي فقيه كه در بودجه رسمي به حساب نمی‌آید سر به ده‌ها ميليارد دلار مي زند. همچنان که بخش عمده هزینه‌های رژيم در سوريه در بودجه به حساب نيامده است. 

اين افزايش نجومي در شرایطی است که بيش از نيمي از مردم زیر خط فقر به سر می‌برند و به اعتراف معاون وزیر بهداشت رژيم ۳۰درصد مردم کشور گرسنه‌اند و نان خوردن ندارند (رسانه‌های حکومتی- ۳۰مرداد۹۵). اقتصاد کشور دچار يك رکود فلج کننده است و به اذعان بانک مرکزی رژیم نرخ رشد تولید ملی بدون احتساب نفت طی شش ماه اول سال ۱۳۹۵ کمتر از ۰٫۹ درصد بوده است.

دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران

۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۶(۷ مي ۲۰۱۷)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here