وزرای خارجة آمریکا و عربستان در کنفرانس مطبوعاتی مشترک خود در ریاض تأکید کردند که رژیم آخوندی باید اقدامات توسعه‌طلبانة خود را متوقف کند.

255

وزرای خارجة آمریکا و عربستان در کنفرانس مطبوعاتی مشترک خود در ریاض تأکید کردند که رژیم آخوندی به‌دلیل حمایت از تروریسم و مداخلاتش در منطقه، جایی در اجلاس ریاض نداشته و باید اقدامات توسعه‌طلبانة خود را متوقف کند.

رکس تیلرسون دربارة علت غیبت رژیم، گفت: «(رژیم) ایران به فعالیت‌های توسعه‌طلبانة خود در یمن، عراق، سوریه و به حمایت از حزب‌الله در لبنان ادامه می‌دهد و تا زمانی که به فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده و تأمین مالی شبه نظامیان خاتمه ندهد، در چنین اجلاسی جایی نخواهد داشت».

وی افزود: «ما برای (رژیم) ایران روشن خواهیم ساخت که رفتار آن در حمایت از تروریسم و ادامة توسعة برنامه‌های موشک بالیستیک… غیر قابل قبول است و از طریق تحریم‌ها دست به اقدام خواهیم زد و بقیة جامعة جهانی را نیز تشویق خواهیم کرد که (علیه این رژیم دست به اقدام بزنند».

عادل الجبیر نیز دربارة غیبت رژیم آخوندی و رژیم اسد در این اجلاس گفت: «آن‌ها حکومت‌هایی هستند که قوانین بین المللی را محترم نمی‌شمارند و رعایت نمی‌کنند. آن‌ها حقوق بشر را نقض کرده و پشتیبان تروریسم هستند و دلیل عدم شرکتشان کاملاً روشن است.  منبع: سایت وزارت خارجة آمریکا: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here