وزارت خارجه آمریکا: قلب برنامه تسلیحات شیمیایی اسد هدف قرار گرفت رژیم ایران طی سال‌ها ارتش اسد را در جنگ علیه مردم سوریه حمایت کرده است

17

معاون رئیس جمهور آمریکا
برای هرگونه استفادة مجدد از تسلیحات شیمیایی علیه بی گناهان
باید قیمتی پرداخته شود

وزارت خارجه آمریکا در ارتباط با حمله به مواضع دیکتاتور سوریه، اعلام کرد: «اهدافی که انتخاب کردیم، در قلب برنامه غیر قانونی تسلیحات شیمیایی رژیم سوریه قرار داشت... «(رژیم) ایران سال‌ها علناً از ارتش (رژیم) سوریه حمایت کرده و برای آن پول، آموزش، مهمات و حتی خطوط اعتباری تأمین کرده است. این حمایت، رژیم اسد را قادر ساخته که جنگ علیه مردم (سوریه) را به پیش ببرد».

مایک پنس معاون رئیس‌جمهور آمریکا طی یک کنفرانس مطبوعاتی در پرو، درباره حمله به مواضع رژیم اسد، تأکید کرد: «آمریکا با حمایت قوی انگلستان و فرانسه دست به اقدام زد تا… رژیم سوریه و اربابانش بفهمندکه اگر هرگونه استفادة مجدد از تسلیحات شیمیایی علیه بی‌گناهان صورت گیرد، باید قیمتی پرداخته شود».

وی که در یک کنفرانس مطبوعاتی در پرو سخن می‌گفت افزود: «(رژیم) سوریه باید بداند و حامیان آنها در ایران و روسیه باید بدانند که ایالات متحده، متحدانش و جهان متمدن آماده‌اند به این تلاش ادامه بدهند تا وقتی که مطمئن شویم، تسلیحات شیمیایی دیگر هرگز علیه غیر نظامیان بی‌گناه در سوریه استفاده نخواهد شد…».

وی افزود: «ما در موقعیتی وارد این اقدام شدیم که… تماماً مطمئن بودیم رژیم سوریه حمله (شیمیایی به دوما) را انجام داده و این‌که از گاز کلر استفاده شده است… مأموریتی که رئیس‌جمهور به ارتش ما داد، یعنی نابود کردن عناصر کلیدی زیرساخت‌های شیمیایی در سوریه، کاملاً. محقق شد».

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here