ورشکستگی و برآشفتگی آخوند حسن روحانی در واکنش به استراتژی جدید آمریکا و شکست برجام، و کین‌توزی پرغیظ و کین علیه مجاهدین

80

آخوند حسن روحانی در سخنرانیش در جریان معرفی دو وزیر نیرو و علوم خود به مجلس رژیم بخش قابل توجهی از حرفهایش را به غیظِ حکومت آخوندی از سیاست جدید آمریکا و شکست برجام و کین توزی علیه مجاهدین اختصاص داد:

«اگر یک تعهد مهم بین المللی را یک دولتی مثل دولت آمریکا بگوید من بهش متعهد نیستم استدالالش هم این باشه که سر دولت قبلی کلاه رفته, خوب در هر کشوری هر دولتی روی کارمی آید همین ادعا رو میتونه انجام بده….

بعضیها میگن تعهدی که قبلا با هم بستیم این فعلا قرص و محکم نباشه, متزلزل باشه, بیایم راجع به موضوعی دیگر با هم مذاکره کنیم. این یکی از حرفهای خنده دار تاریخه…

آمریکایی ها دارن اعلام می کنن ما اهل مذاکره نیستیم…

دارن به بعضی از کشورهای شرق آسیا پیغام میدن که بیا با ما مذاکره کن. آمریکاییها پیغام می دن، مگر دیوانه شدن که با شما مذاکره کنن؟

با این شیوه یی که در پیش گرفته, آینده مذاکره و تعهدات خودش را نسبت به کشورهای دیگر برای همیشه کنار بگذارد. بعد میگن مشکل ایران چیه؟ ایران که در بحث هسته یی به تعهدات خودش عمل کرده, میگن ایران چرا از لحاظ دفاعی و نظامی توانمنده, قدرتمنده؟

کشوری که به کمک مردم عراق رفته, به کمک مردم سوریه رفته, شما نسبت به اون کشوری که یار ملتهای دیگر بوده میگید مداخله کردید.

شما که داعش را بوجود آوردید, شما که طالبان رو ساختید, شما که گروههای دیگر تروریستی رو ساختید, شما که منافقین رو پناه دادید…

ملت ایران منافقین تروریست را از این کشور بیرون رانده, گروهکهای دیگر تروریستی را بیرون رانده, داعش را در عراق به زانو درآورده, تروریستها را در سوریه به زانو درآورده. شما به ایران به جمهوری اسلامی ایران ایراد می گیرید, بخاطر تلاشهاش در منطقه.

تذکر رئیس – آقای دکتر وقتتون تمام است خیلی ممنون.

روحانی – و از اونطرف به سلاح های ما ایراد می گیرید ما برای دفاع از خودمون, برای دفاع از تمامیت ارضی مون, برای دفاع از ملت مون هر سلاحی از هر نوعی نیاز داشته باشیم در ساختن اون در تولید اون در انبار کردن اون و در زمان لازم برای دفاع خودمون از استفاده از اون تردید نخواهیم کرد.

شما بدانید ما موشک را ساختیم, می سازیم خواهیم ساخت, با هیچیک از مقررات بین المللی در تناقض و تنافی نیست. با قطعنامه ۲۲۳۱ هم در تضاد نیست.»

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here