سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

وحشت نیروهای سرکوبگر خامنه ای از خیزش حق طلبانه دانشجویان

0 23

درپی تظاهرات مقابل دانشگاه تهران و میدان انقلاب در روز دوشنبه، حکومت آخوندی از صبح سه شنبه ۱۱ دی ماه، وحشت زده از استمرار اعتراضات، نیروهای سرکوبگر و ضدشورش را از ساعت‌های اولیه صبح در مقابل دانشگاه تهران و خیابان‌های اطراف آن مستقر کرد. نیروهای سرکوبگر خامنه ای خودروهای خود را در مقابل در اصلی دانشگاه تهران مستقر کردند تا مانع خروج جمعی دانشجویان و شکل گیری تجمع و اعتراضات ضد حکومتی شوند و تلاش می‌کردند با اخطار و تهدید دانشجویان و مردم آنها را متفرق و مرعوب کنند

نیروهای سرکوبگر رژیم به کلیه کسانی که تلفن همراه داشتند حمله کرده و تلفن‌ها را می‌گرفتند. رژیم هم چنین در محدوده خیابان‌های اطراف دانشگاه و در خیابان انقلاب خط اینترنت را بشدت ضعیف کرده بود تا مانع برقراری ارتباط افراد با یکدیگر شود. برای ایجاد جو ارعاب در خیابان انقلاب نیز وحوش ضد شورش به چند زن حمله کرده و تعدادی را بازداشت کردند و در حد فاصل خیابان وصال تا میدان انقلاب، مأموران زیادی با لباس شخصی بصورت پیاده و یا سواره حضور داشتند و مانع تجمع افراد می‌شدند.

خبرگزاری رویترز از تظاهرات روز دوشنبه دانشجویان گزارش داد: فیلم‌ها در شبکه‌های اجتماعی نشان دادند که نیروهای امنیتی با دانشجویان در ایران در سومین روز تظاهرات بخاطر حادثه مرگبار اتوبوس درگیر شدند. این امر به نگرانی مقام‌های رژیم ایران از اوج گیری نارضایتی عمومی افزود که ممکن است تهدیدی برای امنیت (نظام ) باشد. یک فیلم ویدئویی دانشجویان را در محوطه دانشگاه تهران نشان میداد که شعار می‌دادند و خواستار استعفای رئیس هیات امنای دانشگاه علی اکبر ولایتی شدند که مشاور خامنه ای است. ایران در ماه‌های اخیر و در شهرهای مختلف شاهد تظاهرات کارگران، معلمان رانندگان کامیون و کشاورزان علیه مشکلات اقتصادی و فساد بوده است.

آسوشیتدپرس نیز روز دوشنبه دانشجویان گزارش داد: رژیم ایران نیروهای انتظامی را برای پراکنده کردن تظاهراتی در مرکز شهر تهران بخاطر حادثه اتوبوس هفته گذشته اعزام کرد.

تظاهرات دوشنبه سومین روزپیاپی از تظاهرات بخاطر این حادثه بود. تظاهرات پیشین در محوطه دانشگاه آزاد برگزار شده بود.

رژیم آخوندی در هراس از استمرار اعتراضات دانشجویان دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات از صبح سه شنبه ۱۱ دی ماه میدان دانش این دانشگاه را با گله‌های نیروهای سرکوبگر انتظامی و حراست پر کرد. مزدوران دانشجویان را تهدید می‌کردند که بیش از سه نفر نباید تجمع کنند.

نیروهای‌های سرکوبگر هم چنین از اولین ساعات صبح در اطراف دانشگاه علوم و تحقیقات از جمله در مقابل بیمارستان فرهیختگان مستقر شده بودند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.