وحشت حکومت آخوندی از اعتراضات به دخالت‌های رژیم ولایت‌فقیه در لبنان

94

حکومت آخوندی در واکنش به استعفای نخست‌وزیر لبنان در اعتراض به دخالتهای رژیم ولایت فقیه در لبنان و دیگر کشورهای عربی غافلگیر شده و از مقابله منطقه‌یی و بین‌المللی با مداخلات تروریستی‌اش وحشت کرده است. گزارشی درباره واکنشهای هراس‌آلود رژیم از استعفای اعتراضی نخست‌وزیر لبنان علیه مداخلات دیکتاتوری آخوندی.

قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه رژیم با نگرانی گفت: استعفای ناگهانی سعد حریری و بیان آن در کشوری دیگر، نه تنها مایه شگفتی است؛ بلکه نشان دهنده بازی او در زمینی است که بدخواهان منطقه طراحی کرده‌اند.

کیهان خامنه‌ای ۱۴آبان۹۶:

حسین شیخ‌الاسلام مشاور وزیر خارجه رژیم گفت: این استعفا منشأء خیر نخواهد بود و تحت فشار آمریکا و عربستان برای بحران‌آفرینی در منطقه صورت گرفته است.

روزنامه حکومتی آفرینش نوشت: استعفای حریری نخستین مرحله و گام در این راهبرد بحران زای جدید خواهد بود.

باید توجه داشت و هشیار بود که مقدمات این طرح کاملا حساب شده درشرف انجام است… از سوی دیگر باید توجه جدی به اقدامات آمریکا داشت. ترامپ به سمت (ما) و حزب الله هجمه وارد می کند… به نظر می رسد این مثلث بحران زا در منطقه برنامه های بسیاری را برای (نظام) و (حامیان منطقه‌ای آن) در نظر داشته باشند.

روزنامه حکومتی اعتماد نیز نگرانی رژیم را منعکس کرد و نوشت: استعفای حریری در راستای سیاست‌های تنش‌آفرین علیه (نظام) در منطقه است. سرانجام استعفای سعد حریری، شروع کلید خوردن سناریوهای متعددی در لبنان و منطقه است که مبشر به خیر نیست.

رسانه حکومتی انتخاب نوشت: استراتژی که بنا دارد قدرت (ما) و متحدان منطقه ای (ما) از جمله عراق, سوریه و لبنان را در شرایط بی ثبات و گسیخته منطقه تضعیف کند. به نظر می رسد استعفای سعدحریری آغاز عملیاتی این راهبرد در منطقه است که مراحل قبلی آن در کنگره آمریکا در قانون مجازات علیه حزب الله و (نظام) رقم خورد.

این رسانه حکومتی افزود: استعفای ناگهانی سعد حریری و طرح اتهامات علیه تهران و حزب الله کافی بود تا به نشانه های اجرایی شدن راهبرد مشترک دولت ترامپ و عربستان برای محدودسازی نقش (نظام) در منطقه آن هم از لبنان به عنوان حلقه اول این زنجیره پی برد.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here