وحشت از جام زهر برجام ۲

108
در حالی که ولایتی مشاور خامنه ای و نوبخت سخنگوی دولت روحانی در واکنش به اظهارات آمانو مبنی بر یکسان بودن سایتهای نظامی و غیر نظامی برای آژانس به تناقض گویی ادامه می دهند ضرورت خوردن زهر منطقه یی و موشکی بر سر نظام سایه می افکند.

تلویزیون رژیم گفت: سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا می گوید ایران به روح برجام پایبند نیست. خانم نائورت مدعی شد روح برجام خواستار برقراری صلح و امنیت منطقه یی و بین المللی است. اما ایران به آن پایبند نیست. و به روح برجام عمل نمی کند ( تلویزیون رژیم – ۲۲ شهریور۹۶).

در همین حال رسانه های حکومتی نوشته اند:‌”رویترز به نقل از چند مقام پیشین و فعلی آمریکا گزارش داد: رئیس‌جمهور ترامپ در حال بررسی راهبردی است که خواستار رویکرد خصمانه‌تر در قبال نظام، به ویژه به دلیل فعالیت‌ها در منطقه است… به گفته این منابع آگاه هدف این طرح افزایش فشار بر تهران برای توقف برنامه موشکی بالستیک این کشور و آنچه واشنگتن حمایت ایران از گروه‌های شبه نظامی در منطقه به ویژه عراق و سوریه می‌خواند، است» (آرمان- ۲۲ شهریور۹۶).

جوکار عضو سابق کمیسیون امنیت مجلس ارتجاع با ابراز نگرانی نسبت به جام های زهر بعدی به رسانه های حکومتی گفت”متن برجام و مسائل مرتبط با آن طوری تنظیم شده که قابل تفسیر است و می‌توان انواع بهانه‌جویی‌ها را از آن‌ داشت» (راه دانا- ۲۱ شهریور۹۶).

کیهان خامنه ای هم با ابراز وحشت نسبت به چشم انداز پیش روی نظام ضمن حمله به باند روحانی نوشته است:”آمریکایی‌ها با مطرح کردن بازدید از مراکز نظامی و تشدید فشارها قصد دارند از خلل و فرج برجام استفاده کنند و مذاکره در‌باره موشکهای بالستیک و مسائل منطقه را تحت عنوان «مکمل برجام» بر مذاکره کنندگان هسته‌ای کشور تحمیل کنند.

فرانسه به نیابت آمریکا بازی خطرناک برجام ۲ یا همان «مکمل برجام» را شروع کرده است، منتها برخلاف مذاکرات هسته ای، در مذاکرات «مکمل برجام» قرار است فرانسه نقش پلیس خوب را بازی کند و آمریکا نقش پلیس بد را». کیهان خامنه ای در پایان افزوده است”نگرانیم! همان‌گونه که آقای روحانی در ابتدای انقلاب لیوان دوغی را در سمنان سرکشید که در انتهای لیوان یک هزارپا وجود داشت، نگرانیم درانتهای «برجام» و بویژه «برجام ۲» هزارپاهایی وجود داشته باشد که جز تسلیم چاره‌ای نداشته باشد!». (کیهان-۲۲ شهریور۹۶)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here