سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

وحشت آخوندها از تجمع بزرگ مردم در پاسارگاد و اقدامات سرکوبگرانه گسترده برای ممانعت از آن

0 9

پاسارگاد-شماره ۳

تلاش هموطنان دلیر برای تجمع در روز ۷ آبان در پاسارگاد، فاشیسم دینی حاکم بر ایران را سخت به وحشت انداخته و از مدتها پیش نیروهای سرکوبگر را برای مقابله با آن بسیج کرده است.

به گزارش خبرگزاری حکومتی مهر «یک مقام امنیتی» رژیم در روز ۴ آبان از برنامه «گروهک منافقین و عناصر آشوبگر ضد انقلاب برای ایجاد اغتشاش و هرج و مرج در هفته آینده به مناسبت بزرگداشت کوروش خبر داد» و گفت «تشویق هواداران برای حضور در این بزرگداشت، درگیری با نیروهای انتظامی و گرفتن فیلم و عکس جهت انتشار در رسانه های [مجاهدین] و همچنین کُشته سازی از این درگیریها، از دیگر محورهای برنامه ریزی شده گروه های ضد انقلاب در این روز خواهد بود». این مقام امنیتی افزود: «ه راه انداختن تجمع اعتراضی علیه مفاسد و مشکلات اقتصادی در کشور و سپس به انحراف کشاندن آن با طرح شعارهایی علیه نظام و مقدسات اسلامی یکی از برنامه های اصلی این گروههاست».

ارگانهای سرکوبگر رژیم در همین راستا از حدود یک ماه پیش با فاصله سه کیلومتر از مقبره کوروش از هر طرف به طول هشت کیلومتر نرده کشی کرده و در مسیر تردد خودروها به پاسارگاد مانع ایجاد کرده اند. در هر ۵۰ متر نیز دوربینهای قوی نصب کرده اند.

رژیم تورهای مسافرتی به پاسارگاد را لغو و از هفته ها پیش خانه های اطراف پاسارگاد را اجاره کرده و اهالی را تهدید کرد که از روز ۵ آبان باید خانه های خود را خالی کنند. اهالی محل را از اجاره دادن منازل خود به دیگران منع کردند. هر گونه تردد به این محل ممنوع است و بیماران و کارمندان تنها با ارائه کارت و مجوزی که از سپاه دریافت می کنند، امکان تردد به خانه هایشان را دارند. مغازه داران را نیز مجبور کرده اند که روز ۷ آبان مغازه های خود را باز نکنند.

یگان ویژه ضدشورش از هفته گذشته در حسینیه این منطقه مستقر شده است . مسجد منطقه نیز توسط پاسدارانی که برای سرکوب تظاهرات به منطقه آمده اند، اشغال شده است.

اداره «حفاظت اطلاعات» از طریق اداره مخابرات با بسیاری از کسانی که سال گذشته به پاسارگاد رفته بودند؛ تماس گرفته و آنها را تهدید کرده که امسال نباید به پاسارگاد بروند.

معاونت پیشگیری از جرائم؛ برای مردم پیام صوتی فرستاده مبنی بر اینکه «شما در تجمع غیرقانونی ۷ آبان۹۵در پاسارگاد حضور داشتید. تجمع غیرقانونی جرم است. به منظور جلوگیری از تعقیب قضایی و سابقه دار شدن و محرومیت از حقوق اجتماعی از حضور مجدد در ۷ آبان ۱۳۹۶ در این محل جدا اجتناب نمایید. معاونت پیشگیری از جرم».

حراست شرکت پالایش گاز فجر جم طی اطلاعیه یی خطاب به کارکنان خود اعلام کرده است اگر کسی در تجمع ۷آبان شرکت کند با وی برخورد خواهد شد.

                                                                                    دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

                                                                                    ۷ آبان ۱۳۹۶ (۲۹ اکتبر ۲۰۱۷)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.