واکنش عجزآلود آخوند لاریجانی به اعتلای جنبش دادخواهی قتل عام ۶۷

170
در واکنش به اعتلای داخلی و بین المللی جنبش دادخواهی قتل عام ۶۷ و فراگیر شدن شعار نه جلاد نه شیاد، آخوند لاریجانی رئیس قوه قضائیه خامنه ای، گزارش گزارشگر ویژه ملل متحد را گزارشی ضد نظام و ضد دستگاه قضایی و تلخیص شده و چکیده ادعاهای مجاهدین و معاندان نظام توصیف کرد

وی گفت: این گزارش از یکی از کاندیداها نام برده و اعلام کرده است که شورای نگهبان، فردی را که یکی از دستوردهندگان به تعبیر آنها اعدامهای فراقضایی مجاهدین در ایران بوده تایید صلاحیت کرده است. یعنی نه تنها به اعدام مجاهدین معترض هستند بلکه در کار شورای نگهبان هم دخالت می کنند. این همه دخالت واقعا عجیب است.

سردژخیم دستگاه قضایی رژیم بار دیگر اعتراف آخوند روحانی در مورد ۳۸ سال اعدام و زندان در نظام ولایت فقیه مورد حمله قرار داد و گفت: این گزارشگر ویژه، از سخنان روحانی در دوران انتخابات که حالت گلایه و انتقاد به دستگاههای نظام را داشت، استقبال کرد اما در ادامه به سراغ قضاییه رفته و در چند جا اعلام کرده که قوه قضاییه جمهوری اسلامی، استقلال ندارد و باید تغییرات اساسی در آن ایجاد شود.

آخوند صادق لاریجانی، از برادرش جواد لاریجانی، توجیه‌‌کننده شکنجه و اعدام خواست به گزارش عاصمه جهانگیر، گزارشگر ویزه سازمان ملل پاسخ بدهد.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here