سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

واکنش تلویزیون رژیم در قبال اعتراضات دانشجویان به‌مناسبت سالگرد ۱۶آذر؛ پخش تصاویر رویارویی لیون فرانسه + فیلم

0 26

در آستانه ۱۶آذر و بالا گرفتن فعالیتهای جوانان و دانشجویان انقلابی هوادار مجاهدین در دانشگاهها و شهرهای میهن، حکومت آخوندی در تلویزیون رژیم به پخش تصاویری از شعارهای هموطنانمان علیه دیکتاتوری آخوندی در جریان برگزاری مسابقه فوتبال ایران و آمریکا درجام جهانی ۱۳۷۷ پرداخت و با سوز و گداز بسیار تلاش کرد آن را نمونه‌یی از میزبانی فرانسه از مجاهدین قلمداد کند:

جام جهانی در فرانسه برگزار می‌شود سرزمینی که پر بود از ایرانیان مهاجر و هر کدام به‌نحوی با ایران بعد انقلاب زاویه داشتند.

مجاهدین هم با خرج هزینه گزاف توانسته بودند سکوهای روبه‌روی دوربینهای فیلمبرداری را خریداری کنند و با توزیع بلیط های رایگان و آماده کردن اتوبوس‌هایی جهت انتقال سازمان‌یافته طرفداران و دوستان‌شان حضوری پر رنگ را در رسانه‌ها رقم بزنند.

این مسابقه تنها میزبانی فرانسویها از مجاهدین نبود و مقصد بعدی برخی از آنان بعد از عراق این کشور اروپایی شد

تلویزیون رژیم سپس با پخش اظهارات پرسوز و گداز خامنه، غیظ التیام‌ناپذیر حکومت آخوندی را نشان داد:

خامنه ای: رسانه‌های حالا وابسته به امپراطوری رسانه‌ای خبری اینجوری بگم تبلیغ می‌کردند روی این‌که این بازی بازی سیاسی است بااین‌که همه میگند تو فوتبال و ورزش سیاسی نیست اما همه تبلیغ می‌کردند که یک بازی سیاسی است.

در جریان برگزاری این مسابقه جام جهانی که همزمان با سالگرد ۳۰خراد در سال ۱۳۷۷ در استادیوم ژرلاند در شهر لیون فرانسه برگزار شد، هموطنان با شعارهایی نظیر بچه‌ها حمله کنید، آخوندها را کله کنید، این مسابقه را به صحنه‌یی رویارویی مقاومت با رژیم و ابراز انزجار عمومی از دیکتاتوری آخوندی تبدیل کردند.

این رخداد، بازتاب جهانی گسترده‌یی داشت و درهمان زمان روزنامه فرانسوی پاریزین نوشت: مخالفان رژیم برنده شدند. «شعار ایران رجوی»! در تمام طول مسابقه طنین‌انداز می‌شود. استادیوم ژرلاند هرگز چنین چیزی به‌خود ندیده بود. لوموند نیز نوشت: یک رویارویی بین ایرانیها تصاویر و پیامهای دیگری را تحمیل کرد.

در کانادا تورنتو استار نوشت: مجاهدین و مقاومت ایران که اکثریت عظیم ۴۴۰۰۰تماشاچی را تشکیل می‌دادند… بر صحنه کاملاً‌تسلط داشتند. پیام خیلی رسا و روشن به گوش می‌رسید: «زنده‌باد رجوی، زنده‌باد رجوی»

ایل‌جورناله (چاپ ایتالیا) نیز نوشت: فرانسه از هر طریق ممکن مانع ورود تبعیدیان مخالف رژیم به استادیوم می‌شد، و عده‌یی از آنها را از مرز آلمان برگرداند، اما تظاهرات ضدرژیم در اطراف استادیوم وجود داشت. تاریخ وقتی شروع به حرکت می‌کند، صدای فاتحان از قبل شنیده می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.