سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

واکنش‌ آخوندها در اخراج سفیر و یک دیپلمات تروریست از آلبانی

0 23

در پی اخراج سفیر تروریست رژیم آخوندی و یک دیپلمات تروریست دیگر از آلبانی خلیفه ارتجاع ترس و وحشت شدید خود را از ضربه سنگین وارد آمده بر دیکتاتوری تروریستی و از اینکه روشنگری‌های مجاهدین و افشای دیپلمات تروریست‌های و مراکز جاسوسی و تروریسم رژیم موجب این کلان ضربه و اخراج سفیر افشاشده اش شده است، برملا کرد 

وزارت خارجه حکومت آخوندی در یک واکنش سراسیمه و ترسان اعلام کرد:

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه با نکوهش اقدام غیر قابل قبول دولت آلبانی در اخراج دو دیپلمات ایرانی اظهار داشت: این اقدام و سناریو تحت فشار دولت آمریکا و سرویس امنیتی رژیم صهیونیستی و با همکاری برخی گروه‌های تروریستی ضد[ نظام] ایران و با بیان ادعاهای واهی و نادرست تدوین و در جهت تخریب و تحت تاثیر قرار دادن روابط ایران و اروپا اجرا شده است.

این رفتار دولت آلبانی که هیچ توجیه و پایه و اساس منطقی ندارد تماما بر بنیان اطلاعات ساختگی و غلط برخی سرویس‌های امنیتی و اقدامی محکوم و غیر قابل قبول تلقی می‌شود. جای تاسف دارد که این بار سناریوسازان ضد ایرانی کشور آلبانی که همواره از روابط خوبی با ایران برخوردار بوده است را قربانی نقشه‌های شوم خود قرار داده‌اند.

سخنگوی پریشان حال وزارت خارجه فاشیسم دینی درحالیکه از طرد این رژیم تروریستی تحت عنوان «ایران آزاری» یاد می‌کرد، در ادامه واکنش ذلت بار خود افزود: ما این اقدام نابخردانه تحمیلی بر این کشور را در ادامه همان خط تخریب و اخلال در روابط خارجی ایران، می‌دانیم که ورود عجولانه به اعلام موضع گیری و بیان شادمانی برخی مقامات آمریکایی بویژه وزیر خارجه آن کشور از این اقدام گواهی بر این تلاش‌های مذبوحانه افراد غیر حرفه ای و مزد بگیر گروه‌های تروریستی طی سالیان اخیر است.

تلویزیون حکومت آخوندی:

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا نوشت:

من تصمیم دولت آلبانی را می‌ستایم

و جهان باید در تحریم رژیم ایران متحد باشد

تلویزیون رژیم پدرخوانده تروریسم-۲۹ آذر ۹۷

گوینده تلویزیون حکومتی: ‌«اما دولت آلبانی با ادعای فعالیت غیر قانونی دو دیپلمات ایرانی آنها را از این کشور اخراج کرد.سخنگوی وزارت خارجه آلبانی با اعلام این خبر مدعی شد دیپلمات‌های ایرانی فعالیت‌هایی داشتند که امنیت این کشور را بخاطرانداخته است.به اذعان این سخنگو آلبانی این تصمیم را در هماهنگی با برخی کشورها و رژیم صهیونیستی اتخاذ کرده است.آلبانی کشوری کوچک در جنوب شرق اروپاست که با انتقال اعضای گروهک تروریستی به پایگاهی علیه جمهوری اسلامی تبدیل شده و این اقدام را در راستای امیال این گروهک انجام میدهد.مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در توئیتی نوشت من تصمیم دولت آلبانی را می‌ستایم و جهان باید در تحریم رژیم ایران متحد باشد.»

سپاه پاسداران:

اقدام آلبانی در حالی صورت گرفته

که این کشور کوچک اروپایی

میزبانی مجاهدین را برعهده گرفته است

سپاه پاسداران در خبرگزاری خود روز ۲۹آذر نوشت: ساعاتی بعد از انتشار خبر اخراج دو دیپلمات ایرانی از آلبانی، مقام‌های آمریکایی از این اقدام دولت آلبانی قدردانی و استقبال کردند.

سخنگوی وزارت خارجه آلبانی شامگاه چهارشنبه (دیشب)، از اخراج دو دیپلمات ایرانی از این کشور خبر داد. این مقام که کشورش میزبانی پایگاه مجاهدین] را برعهده دارد، بدون ارائه هیچ‌گونه مستنداتی مدعی شده این دو دیپلمات فعالیت‌هایی انجام داده‌اند که امنیت آلبانی را به خطرانداخته است.

«مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا و «جان بولتون» مشاور امنیت ملی کاخ سفید در پیام‌های جداگانه از این اقدام آلبانی استقبال کردند.

اقدام آلبانی در حالی صورت گرفته که این کشور کوچک اروپایی بعد از خروج مجاهدین] از عراق، میزبانی [آنها] را برعهده گرفته است.

خبرگزاری رسمی رژیم آخوندی:

ترامپ از اقدام آلبانی برضد نظام تشکر کرد

خبرگزاری رسمی رژیم -ایرنا – ۲۹/۹/۹۷: «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه از دولت آلبانی بابت اقدام تیرانا در اخراج دو دیپلمات [نظام ایران] تقدیر و تشکر کرد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس از تیرانا، ترامپ در نامه ای خطاب به «ادی راما» نخست وزیر آلبانی پیام تشکر آمیزی فرستاد و نوشت: بابت تلاش‌های ثابت قدمتان برای ایستادگی در برابر[رژیم] ایران و مقابله با فعالیت‌های بی ثبات کننده [آن] و همچنین ساکت کردن صداهای مخالف در سراسر جهان، تقدیر و تشکر را دارم.

«بهرام قاسمی» سخنگوی وزارت امور خارجه با نکوهش اقدام غیر قابل قبول دولت آلبانی در اخراج دو دیپلمات گفت: این اقدام و سناریو تحت فشار دولت آمریکا و با همکاری برخی گروه‌های تروریستی و با بیان ادعاهای واهی و نادرست تدوین و در جهت تخریب و تحت تاثیر قرار دادن روابط ایران و اروپا اجرا شده است.

آلبانی اعضای [مجاهدین] را در پایگاهی متعلق به آمریکا پناه داده است.

خبرگزاری سپاه پاسداران

ترامپ از آلبانی

به دلیل اخراج دیپلمات‌های نظام تشکر کرد

خبرگزاری سپاه پاسداران-۲۹ آذر ۹۷-«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در نامه ای به «ادی راما» نخست وزیر آلبانی از تصمیم این کشور برای اخراج دو دیپلمات [نظام ] ایران و اتخاذ سیاستی ضد [نظام]، تقدیر و تشکر کرد.

در این نامه که در صفحه فیسبوک سفارت آمریکا در تیرانا منتشر شده، ترامپ از آلبانی به دلیل «تلاش‌های استوار برای ایستادن در برابر رژیم ایران و مقابله با فعالیت‌های ثبات زدا و تلاش‌های [آن] برای ساکت کردن ناراضی‌ها در سرتاسر جهان» تشکر کرده است. آلبانی شب گذشته اعلام کرد دو دیپلمات[نظام] ایران از جمله شخص سفیر را به دلیل انجام اقداماتی که «امنیت آلبانی را به خطر می‌اندازد»، اخراج کرده است.

آلبانی میزبان مقر مجاهدین است و هفته گذشته شماری از مقام‌های سابق این کشور با مریم رجوی دیدار و گفت وگو داشتند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.