واکنشهای هراسان رژیم نسبت به تحولات جدید منطقه

74
واکنشهای هراسان حکومت آخوندی-min

واکنشهای هراسان حکومت آخوندی نسبت به تحولات منطقه و تشدید انزوای بین‌المللی رژیم:

روزنامه سپاه پاسداران نوشت: فراتر از اهداف آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها… مواضع عوامل رسانه‌یی و برخی جریانهای داخلی برای بسترسازی و توجیه فشارها و تهدیدات آنهاست… روزنامه زنجیره‌یی آرمان… تلاش کرده است با محق جلوه دادن اروپایی‌ها در تحمیل مذاکرات موشکی، عملاً بر القائات آنها… صحه بگذارد و نهایتاً (نظام) را به پذیرش برجامی دیگر توصیه کند…

اتفاقاً طرح برجام موشکی متعاقب برجام هسته‌یی مطرح می‌شود. حتماً (نویسنده) از شنیدن اظهارات بان‌کی‌مون در مورد پلمب ۲هزار مرکز هسته‌یی خیلی خوشحال است و در پی این است که همین پلمب‌ها را یک نهاد دیگر غربی بر مراکز موشکی (نظام) بزند… سوگمندانه باید گفت که متأسفانه برخی از رسانه‌ها… پازل دشمن را تکمیل می‌کنند. (منبع: جوان ۲۱ آبان ۹۶)

یک رسانه دیگر این باند به نام سیاست روز تحت عنوان «باز هم ترفند «سایه جنگ» برای برجامی دیگر» نوشت: (برجام) قرار بود تحریم‌های اقتصادی را برچیند، سپس سایه جنگ را از سر (نظام) بردارد، اما اکنون برعکس شده است… تحریم‌های قبلی باقی ماند و تحریم‌های جدید وضع شد و شرایط به‌گونه‌یی شده است که عربستان (نظام) را تهدید به جنگ می‌کند… اکنون همانها هشدار می‌دهند که جنگ نزدیک است و باید تمهیداتی اندیشید.

تمهیداتی که شما پیشنهاد می‌دهید چیست؟ مذاکراتی هم‌چون مذاکره هسته‌یی و تعطیل شدن همه پادگانهای نیروهای مسلح، برچیده شدن موشکهای بالستیک که عامل بازدارنده اصلی مقابل دشمنان است و رها کردن منطقه به‌حال خود مناسب است؟ باز هم نقد بدهیم نسیه هم نگیریم؟ (سیاست روز ۲۱ آبان ۹۶)

روزنامه شرق در سرمقاله خود زیر عنوان «دام سعودی‌ها برای (نظام) » نوشت: استعفای اجباری سعد حریری به‌منظور تضعیف لبنان و حزب‌الله، مقدمه این امر است تا شاید با زدن بازوهای ایران در لبنان، سوریه، عراق، یمن و دیگر نقاط بتواند به حساب (نظام) برسد… (نظام) ایران باید پختگی، سنجیدگی و تلاش دیپلوماتیک را وجهه همت خود قرار دهد و از این‌که ناخودآگاه در دام سعودی‌ها بیفتد، پرهیز کند. به نظر می‌رسد سازوکار جهانی و منطقه‌یی این‌بار به شکل جدی‌تری، در آرزوی تعرض به (ما) و کاهش نقش و نفوذ آن در خاورمیانه است. (شرق ۲۱ آبان ۹۶)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here