واکنشهای هراسان رژیم آخوندی از تهاجم موشکی آمریکا به سوریه

118
rejime-min

امام جمعه خامنه‌ای در تهران، آخوند امامی کاشانی، با ترس و وحشت از حمله‌های موشکی آمریکا به پایگاه هوایی دیکتاتور سوریه به‌خاطر جنایت شیمیایی بشار اسد، به سوز و گداز و توجیه تراشی در مورد جنایت شیمیایی این متحد خامنه‌ای پرداخت و گفت:

کشوری که در چنین شرایط و دنیایی است که الآن ما می‌بینیم کشوری که دنیا این‌چنین الآن باید گفت دیوانه است این آمریکا این جنایات این حمله‌های موشکی که مرتب هست و امروز هم بوده در سوریه و اون اسلحه‌ها و سلاح های شیمیایی که در اختیار تروریستها می‌گذارند در سوریه می‌گذارند ارتش سوریه به تروریستها حمله میکنه بعد این حمله اصابت میکنه به همون بساط که خود اونها دست تروریستها دادند شیمیایی اینها صداشون بلند میشه سازمان ملل صدایش بلند میشه همه داد می‌زنند فریادشون میگند که شیمیایی زد سوریه.

پس از حمله‌ موشکی آمریکا به پایگاه هوایی بشار اسد که حمله‌ جنایتکارانه شیمیایی با پرواز از آن صورت گرفته بود، شاهد واکنش سراسیمه و وحشت زده کارگزاران و رسانه‌های نظام آخوندی بودیم.

از جمله یک کارشناس رژیم به تلویزیون آخوندی گفت:

مجری تلویزیون: آقای سید افقهی شما آینده سوریه را از این پس چگونه ارزیابی می‌کنین؟

«خب اوضاع پیچیده‌تر خواهد شد، متأسفانه آمریکا با مواضع متناقض و ریاکارانه‌اش، وقتی آقای ترامپ وارد کاخ سفید شد اعلام کرد که در سوریه ما فعلاً دنبال سرنگونی آقای بشار اسد نیستیم و اولویت ما در سوریه مبارزه با تروریستم و در رأس آن داعش است. و لیکن می‌بینیم همزمان، هم اطراف منطقه اطبقه نیرو هلی برد می‌کنند و هم این حمله در واقع تجاوزکارانه امیدوار هستیم که آمریکا تا همین حد بسنده کنه و بقیه ماجرا رو از طریق تفاهمات سیاسی حل شود».

امیرعبداللهیان، دستیار ویژه رئیس مجلس ارتجاع، بدون اشاره به حمله شیمیایی جنایتکارانة‌ اسد به ادلب، در واکنش به حمله‌ موشکی آمریکا گفت: «تمامی تلاش‌های انجام شده برای راه‌حل سیاسی در بحران سوریه نادیده گرفته [شده است] ».

سخنگوی وزارت خارجه‌ رژیم نیز، در واکنشی ترس‌آلود اعلام کرد: «ایران هر گونه استفاده از سلاح شیمیایی را فارغ از عاملان و قربانیان آن محکوم می‌نماید و همزمان استفاده از این بهانه برای اقدامات یک جانبه را خطرناک، مخرّب و نقض اصول آمره حقوق بین‌الملل می‌داند».

خبرگزاری سپاه پاسداران موسوم به فارس نیز با آه و ناله نوشت: «گروه ائتلاف سوریه… ضمن استقبال از حمله [موشکی به ارتش سوریه] خواستار تداوم چنین حملاتی شد… [بنا‌ به گفته ناظران] در جریان این حمله، تقریباً پایگاه شعیرات تخریب شده است.

احمد رمضان رئیس بخش اطلاع‌رسانی ائتلاف معارضان در این زمینه گفت: ائتلاف سوریه از این حمله استقبال می‌کند و از واشینگتن می‌خواهد که توانمندیهای [دولت بشار] اسد در حملات [هوایی] از بین ببرد… امیدواریم این حملات ادامه یابد تا نظام [سوریه] نتواند در حملات جدید خود از جنگنده استفاده کند.

سایت حکومتی ایران آنلاین نیز، ضمن سوزش از حمایت جهانی و به‌ویژه منطقه‌یی از حمله موشکی به مواضع ارتش اسد گفت: «عربستان و ترکیه از حمله امروز اظهار خوشحالی کردند. اردوغان و شاه سعودی از ابتدای روی کار آمدن ترامپ خواهان حذف اسد و نیز تشدید تحریم ایران شده بودند… ترکیه نیز ضمن استقبال از برخورد نظامی با اسد طرح همیشگی خود برای تشکیل فوری منطقه پروازممنوع برفراز سوریه را پیش کشید».

سایت حکومتی انتخاب نیز با نگرانی از شتاب تحولات و در چشم‌انداز قرار گرفتن برقراری منطقه پروازممنوع در سوریه نوشت: «کاخ سفید روز پنجشنبه اعلام کرد که دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا با رهبران کشورهای مختلف درباره ایجاد مناطق امن در سوریه گفتگو کرده است».

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here