وال استریت ژورنال-کاخ سفید دنبال گزینه‌هایی برای ضربه نظامی به رژیم ایران بود

15
وال استریت ژورنال- ضربه به رژیم ایران

در سپتامبر، شبه‌نظامیان همسو با رژیم ایران

سه خمپاره به منطقه دیپلماتیک بغداد که سفارت آمریکا درآنجاست

شلیک کردند

در واشینگتن شورای امنیت ملی ترامپ به رهبری جان بولتون

از پنتاگون خواست تا گزینه‌های نظامی برای حمله به رژیم ایران

را به کاخ سفید بدهد

کاخ سفید در ۱۱سپتامبر گفت:

کاخ سفید رژیم تهران را مسئول هر حمله‌ای میداند که منجر

به صدمه به تأسیسات دولت آمریکا گردد

دو هفته بعد، پمپئو روشن ساخت که آمریکا

آمادة هدف قرار دادن رژیم ایران به خاطر اقدامات همدستانش

در عراق است

سناتور لیبرمن- فاکس نیوز ۲۳دی۹۷

درخواست جان بولتون برای بررسی گزینه نظامی

کاملا درست بود

واکنش وحشت زده نیروی تروریستی قدس-۲۳دی۹۷:

بولتون بارها به صراحت ایده تغییر رژیم در ایران را مطرح کرده است

وال استریت روز۱۳ ژانویه ۲۰۱۹(۲۳دیماه۹۷) در گزارشی با این عنوان که در ماه سپتامبر کاخ سفید به دنبال گزینه نظامی برای حمله رژیم ایران بود ولی مسئولان وقت پنتاگون از پیگری طرح‌های گزینه نظامی عصبی شده بودند، نوشت: در شبی گرم در اوایل ماه سپتامبر، شبه‌نظامیان سه خمپاره به منطقة وسیع دیپلماتیک در بغداد که سفارت آمریکا در آنجاست، شلیک کردند. این خمپاره‌ها که توسط گروهی همسو با رژیم ایران شلیک شدند، به یک محوطة باز اصابت کردند و کسی آسیب ندید. اما اینکار باعث نگرانی غیرعادی در واشنگتن شد وتیم امنیت ملی پرزیدنت ترامپ سلسله‌ای از جلسات برگزار کرد تا روی پاسخ قوی آمریکا بحث کند. بعنوان بخشی از این گفتگوها، شورای امنیت ملی ترامپ به رهبری جان بولتون از پنتاگون خواست تا گزینه‌های نظامی به کاخ سفید برای حمله به رژیم ایران بدهد…..

وال استریت ژورنال هم چنین نوشت:مقامات گفتند که پنتاگون درخواست شورای امنیت ملی را دنبال کرد تا گزینه‌هایی برای ضربه به رژیم ایران تهیه کند…..

درخواست بولتون بیانگر رویکرد مقابله‌جویانه‌تر دولت آمریکا با رژیم تهران است که وی از ماه آوریل گذشته که بر سر کار آمد برای آن فشار وارد کرده است…

مقامات سابق آمریکایی گفتند عصبی‌کننده بودکه شورای امنیت ملی خواستار گزینه‌های نظامی گسترده برای ضربه به ایران در پاسخ به حملاتی شد که صدمه چندانی وارد نکرده و در آن هیچکسی آسیب ندیده بود. در زمانیکه ترامپ و تیم امنیت ملی او درسال قبل به دنبال راه‌هایی برای مجازات بشار اسد بخاطر حملة شیمیایی او بودند، وزیر دفاع [وقت] جیمز متیس علیه حملاتی که ممکن است در آن نیروهای روسی و نیروهای رژیم ایران آسیب ببینند استدلال کرده بود.

در مقاله وال استریت ژورنال هم چنین آمده ست: در حالیکه دولت در مورد پاسخ آمریکا در پاییز گذشته بحث می‌کرد، کاخ سفید یک بیانیة دو بندی در ۱۱ سپتامبر صادر کرد که بنظر می‌رسید هشداری برای یک حملة نظامی احتمالی باشد.

کاخ سفید گفت، “کاخ سفید رژیم تهران را مسئول هر حمله‌ای میداند که منجر به زخمی شدن پرسنل و یا صدمه به تأسیسات دولت آمریکا گردد.”

۲ هفته بعد، پمپئو روشن ساخت که آمریکا آمادة هدف قرار دادن رژیم ایران بخاطر اقدامات همدستانش در عراق است.

وی در مصاحبه‌ای در ۲۱ سپتامبر با سی.ان.ان. گفت، “ما رزیم ایران را مسئول این وقایع می‌دانیم.”

الیز لابوت از سی.ان.ان. پرسید: “حتی بطور نظامی؟”پمپئو پاسخ داد، “ما آنها را مسئول خواهیم دانست. اگر آنها مسئول تسلیح و آموزش این شبه نظامیان هستند، ما سراغ مبداء می‌رویم”…

به دنبال گزارش وال استریت‌ژورنال، سناتور لیبرمن از اقدام جان بولتون برای درخواست گزینه‌های نظامی علیه رژیم آخوندی دفاع کرد و گفت: حمله گروه‌های شبه نظامی وابسته به رژیم ایران علیه سفارت آمریکا در عراق، به نوعی به معنای اعلام جنگ است، اگر نخواهیم تا این حد برویم به مثابه عملی خصمانه است که باید به آن پاسخ داد وگرنه دوباره به سفارت و کنسولگری ما حمله خواهند کرد. بنابراین درخواست جان بولتون کاملا درست و منطقی بوده است.

سناتور مارشا بلک برن نیز در مصاحبه با فاکس نیوز گفت: آنچه از تیم شورای امنیت ملی مشاهده می‌کنید بررسی تمامی گزینه‌هاست.

انتشار گزارش وال استریت ژورنال در باره بررسی گزینه نظامی علیه رژیم آخوندی در ماه سپتامبر درکاخ سفید، ترس و وحشت در خلافت خامنه ای را به دنبال داشت.

نیروی تروریستی قدس در خبرگزاری خود نوشت: بولتون بارها به صراحت ایده تغییر رژیم در ایران را مطرح کرده است.

یک خبرگزاری حکومتی نیز با تیتر جان بولتون در سودای حمله نظامی به (جمهوری اسلامی) نوشت: جان بولتون مدعی است حمله به سفارت آمریکا از سوی گروه‌های نزدیکی به نظام صورت گرفته و خواستار پاسخ نظامی به چنین اقدامی شده است. پیش از این نیز بولتون و پمپئو اظهارات جنگ‌طلبانه علیه جمهوری اسلامی به زبان آورده بودند.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here