سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

وال استریت ژورنال: سلسله‌ای از تحقیقات پیرامون توطئه‌های ترویستی رژیم ایران یک جبهه جدید تلاش‌های آمریکا برای متقاعد ساختن دولت‌های اروپا به قطع روابط با حکومت تهران

0 19

در اواخر ژوئن، پلیس در ۳ کشور اروپا

یک دیپلومات رژیم ایران و ۳ نفر دیگر را

در رابطه با یک توطئه بمب‌گذاری

در گردهمایی اپوزیسیون ایران در پاریس دستگیر کرد

مرکز ملی ضد تروریسم ایالات متحده که یک آژانس دولتی است

جدولی را از ۴ دهه حوادث تروریستی با حمایت رژیم ایران در اروپا

شامل دستگیری ۲ عامل رژیم ایران در ماه مارس در آلبانی به اتهام تروریسم

ارائه کرده و یک دیپلومات غربی گفت این دستگیری‌ها به تلاشی برای حمله 

توسط رژیم ایران علیه سازمان مجاهدین در آلبانی مرتبط بوده است

وال استریت ژورنال طی گزارشی در روز ۳ اوت (۱۲ مرداد) درباره توطئه‌های تروریستی رژیم آخوندی در کشورهای اروپایی، به توطئه تروریستی رژیم علیه گردهمایی بزرگ پاریس و دستگیری دیپلمات‌تروریست آخوندها اسدالله اسدی در آلمان پرداخته، و می‌نویسد: «سلسله‌یی از تحقیقات پیرامون توطئه‌های تروریستی و ارتکاب قتل تحت حمایت (رژیم) ایران، جبهه جدیدی را در تلاش‌های آمریکا برای متقاعد ساختن دولت‌های اروپا به قطع روابطشان با (حکومت) تهران به‌دنبال خروج پرزیدنت ترامپ از توافق اتمی در ماه می، گشوده است.

در اواخر ژوئن، پلیس در ۳ کشور اروپا یک دیپلومات (رژیم) ایران و ۳ نفر دیگر را در رابطه با یک توطئه بمب‌گذاری مظنون در گردهمایی اپوزیسیون ایران در حومه پاریس دستگیر کرد؛ این یک رویارویی علنی نادر بین سرویس‌های امنیتی اروپا و (رژیم) ایران به‌شمار می‌رود.

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا ماه گذشته (میلادی) گفت: «اروپا از تروریسم تحت حمایت (رژیم) ایران در امان نیست. این رژیم هم‌زمان با این‌که تلاش دارد اروپا را متقاعد کند در توافق (اتمی)… بماند، حملات تروریستی در اروپا طراحی می‌کند».

وال استریت ژورنال، می‌افزاید: «ماه گذشته (میلادی) مقام‌های فرانسه، بلژیک و آلمان ۴ نفر شامل یک دیپلومات (رژیم) ایران مستقر در وین را به‌خاطر طرح بمب‌گذاری علیه گردهمایی شورای ملی مقاومت… در حومه پاریس در ۳۰ ژوئن دستگیر کردند.

رودی جولیانی وکیل شخصی آقای ترامپ یکی از چندین تن از منقدان بلندپایه آمریکایی (رژیم) تهران بود که در این گردهمایی سخنرانی کردند

دستگیری‌های مذکور چند روز قبل از سفر رئیس‌جمهور (رژیم) ایران حسن روحانی به اروپا برای جلب حمایت از توافق اتمی صورت گرفت.

مرکز ملی ضد تروریسم ایالات متحده که یک آژانس دولتی است، جدولی را از ۴ دهه حوادث تروریستی تحت حمایت (رژیم) ایران در اروپا، شامل دستگیری ۲ عامل (رژیم) ایران در ماه مارس به‌اتهام تروریسم توسط مقام‌های آلبانی، ارائه کرده است.

یک دیپلومات غربی گفت، این دستگیری‌ها به یک تلاش قبلی برای حمله توسط (رژیم) ایران علیه سازمان مجاهدین در آلبانی مرتبط بوده است».

وال استریت ژورنال در بخشی از این گزارش تلاش‌های کشورهای اروپایی برای حفظ برجام بعد از خروج آمریکا از توافق اتمی را مورد اشاره قرار داده و اضافه می‌کند آنها از اتخاذ موضع سخت‌تری (علیه رژیم ایران) اکراه دارند».

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.