وال استریت ژورنال: افشای اسناد ارتباطات عمیق بین رژیم ایران و القاعده، رژیم ایران به عوامل القاعده یاد داد که چگونه پاسپورت و دیگر اسناد را جعل کنند و به آنها امکان مسافرت به سراسر منطقه و آمریکا را داد

145

انتشار اسناد روابط رژیم آخوندی با القاعده توسط آمریکا و بررسی جزئیات آن توسط کارشناسان و ناظران بین المللی ابعاد جدیدی از نقش دیکتاتوری تروریستی و مذهبی حاکم برایران به عنوان بانکدار مرکزی ترویسم را آشکار کرده است.

در ادامه خبرهای روزهای گذشته توجه شما را به گزارش دیگری در این زمینه که هم چنان در صدر خبرها و گزارشهای رسانه های بین المللی است، جلب می‌کنیم:

پرونده‌های بن لادن نزد سازمان سیا، امور جدیدی را در روابط القاعده-رژیم ایران روشن میکند

بخشهای گزیده از وال استریت ژورنال۲ نوامبر۲۰۱۷

یک گنجینه جدید از مدارکی که آمریکا در مقری که اسامه بن لادن در آن کشته شد پیدا کرد، جزئیات جدیدی را از روابط القاعده با رژیم ایران بدست میدهد و بیانگر یک اتحاد پراگماتیک القاعده با رژیم ایران بواسطه نفرت مشترک آنها از آمریکا و عربستان است…

یک مقام القاعده در این سند مینویسد، “بر اساس تجربه من، رژیم ایران بهترین نمونه… از پراگماتیسم در سیاست است. رژیم ایران آماده است، تا در زمینه ضربه زدن به آمریکا تا جائی که بطور مستقیم و روشن دستش رو نشود، به هرکسی حمایت و مساعدت مالی، تسلیحاتی و هر آنچه را که نیاز باشد بدهد.”

وال استریپ ژورنال با ذکر این که یک مقام در هیئت رژیم آخوندی در ملل متحد به درخواست برای اظهار نظر در این رابطه پاسخ نداد، اضافه می کند:

افشای اسناد مربوط به ارتباطات عمیق‌تر بین رژیم ایران و القاعده که بسیاری بدان باور نداشتند، اکنون میتواند حامیان آمریکایی تحریم‌های جدید و سخت علیه رژیم ایران را تشجیع کند…

این مقام القاعده در سندی که افشا شده است می نویسد “ مقامات رژیم ایران به برخی از برادران سعودی ما…پول و تسلیحات و هر آنچه نیاز دارند و هم چنین آموزش در کمپ‌های حزب‌الله در لبنان در مقابل ضربه به منافع آمریکا در عربستان سعودی و خلیج (فارس) را پیشنهاد کردند.”

بنابر این سند ، مقامات رژیم به [اعضای القاعده درایران] دستورات اکید دادند تا آفتابی نشوند و استفاده از تلفن یا جمع شدن بصورت گروهی را ممنوع کردند. اما اعضای القاعده این مقررات را درعمل نقض کردند که سبب خشم مقامات رژیم ایران که میزبان آنها بود شد.

نویسنده سند میگوید که مقامات رژیم ایران اعضای القاعده را گرد آوردند و به آنها گفتند که آمریکائیها صحبت‌های تلفنی بسیاری از آنها را ضبط کرده‌اند و نظام ایران را متهم به پناه دادن به تروریستها کرده اند

بعد از آن، رژیم ایران تحرک اعضای القاعده را بشدت محدود کرد و برخی را زندانی و برخی را مجبور به ترک [ایران]کرد.

بنابر این سند، مقامات ایرانی به آنها پاسپورت‌های جعلی برای سفر میدادند.

وال استریت ژورنال می افزاید : در اوایل سال‌های ۱۹۹۰، زمانیکه بن‌لادن در سودان مستقر بود، القاعده و رژیم ایران بصورت غیررسمی توافق کردند که در اقدامات علیه اسرائیل و آمریکا همکاری کنند.

بنابر گزارش نهایی کمیسیون ۱۱ سپتامبر، یک ارگان دولتی که برای تحقیق حول شرایط حمله ۱۱ سپتامبر تشکیل شد، مأموران القاعده بعد از آن به ایران و لبنان برای آموزش سفر کردند.

طبق یافته‌های این کمیسیون، بعد از آنکه بن‌لادن در اواخر سالهای ۱۹۹۰ به افغانستان آمد، این مساعدت ادامه پیدا کرد. رژیم ایران به عوامل القاعده یاد داد که چگونه پاسپورت و دیگر اسناد را جعل کنند یا تغییر دهند که به آنها امکان مسافرت آزادانه به سراسر منطقه و به آمریکا را داد. هنگامیکه آنها از ایران عبور میکردند، مقامات مرزی رژیم ایران پاسپورت‌های آنها را مهر نمی‌زدند…

بهم زدن همکاری ومشارکت بین عربستان و آمریکا مدتها موضوع اصلی القاعده و دیگر گروههای افراطی مانند داعش بوده است..

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here