سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

وال‌استریت ژورنال: شرکتهای آسیایی از ایران بیرون می‌کشند

0 216

رژیم آخوندی روز ۴ اردیبهشت ۹۸ اعتراف کرد دو شرکت بزرگ ال‌جی و سامسونگ به‌دلیل تحریم‌های آمریکا در حال ترک ایران هستند.

روزنامه حکومتی عصر ایران نوشت:‌ دو برند کره‌ای که حدود یک دهه از فعالیت آنها در ایران می‌گذرد نیز پس از خروج آمریکا از برجام و اعمال تحریم‌های علیه ایران، اعلام کردند بازار ایران را ترک خواهند کرد.

اگر چه در ابتدا گفته می‌شد این اقدام ال‌جی و سامسونگ تنها در حد یک شایعه در فضای مجازی است، اما شواهد نشان می‌دهد در سال ۹۸ تولید دو شرکت بزرگ لوازم خانگی ال‌جی و سامسونگ به یک‌پنجم روزهای پایانی سال گذشته رسیده است.

وال‌استریت ژورنال نوشت:‌ به‌دنبال فشارهای آمریکا، شرکتهای آسیایی از معامله با ایران بیرون می‌کشند و این موضوع به اقتصاد ایران آسیب وارد می‌کنند.

این واکنش‌ها به‌دنبال تحریم‌های آمریکا است که صادرات نفت ایران را در تنگنا قرار داد و شبه‌نظامیان وابسته به رژیم ایران را نامگذاری تروریستی کرد.

روزنامه حکومتی فرهیختگان درباره التهابی که در بازار لوازم خانگی افتاده است، نوشت: «بازار لوازم خانگی هم‌چنان روزهای پرالتهابی را می‌گذراند و به اذعان متقاضیان خرید لوازم خانگی، گرانی در این بازار بیداد می‌کند. گرایش خریداران به خرید لوازم خانگی خارجی به‌ویژه تولیدات دو برند «ال‌جی» و «سامسونگ» به‌حدی است که بعضاً برخی خانواده‌ها حاضر به پرداخت چندین برابر قیمت واقعی یکی از لوازم خانگی این دو برند هستند.

در حال حاضر ۷۵درصد بازار لوازم‌ خانگی کشور در دست ۱۰برند اصلی خارجی است. حدود ۶۰۰کارخانه داخلی نیز که حداقل ۳۰کارخانه از برندهای بزرگ داخلی هستند، سهم ۲۵درصدی از بازار لوازم‌ خانگی کشور را در دست دارند. به‌عبارت دیگر، از ۳۰هزار میلیارد تومان بازار لوازم‌ خانگی کشور، ۲۳هزار میلیارد تومان آن در دست ۱۰برند خارجی و هفت هزار میلیارد تومان آن در دست ۶۰۰کارخانه داخلی است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.