واشینگتن پست: سنا تحریمها علیه رژیم ایران را افزایش می‌دهد

343

واشینگتن پست:‎ ۱۵ژوئن ۲۰۱۷

سنا روز پنجشنبه با اکثریت قاطع لایحه‌یی را تصویب کرد که تحریمها را علیه رژیم ایران افزایش خواهد داد.

واشینگتن پست نوشت که سناتورها این هفته به توافقی دست یافتند که در لایحه‌یی اساسی، اقدامات جدیدی را برای مجازات رژیم ایران به‌خاطر آزمایش موشکهای بالیستیکی و اقدامات سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ارائه می‌کرد.

واشینگتن پست افزود: رأی دوحزبی قوی (سنا) برای تشدید تحریمها علیه رژیم ایران، سرخوردگی مشترک قانونگذاران در رابطه با فعالیتهای تجاوزکارانه رژیم ایران را منعکس می‌کند. این اقدامی منحصر بفرد است چرا که اولین لایحه اساسی در سیاست خارجی است که سنا امسال تصویب کرده که از چنین حمایت دو حزبی برخوردار است. این لایحه اساسی که تحریمهای جدیدی علیه رژیم ایران مشخص می‌کند بعد از ماهها مذاکره که بسیاری از آن میان رئیس کمیته روابط خارجی سنا باب کورکر، دموکرات ارشد بنجامین کاردین و عضو ارشد رابرت منندز صورت گرفت ارائه شده است.

واشینگتن تایمز ۱۵ژوئن ۲۰۱۷

سنا در اعمال مجدد قدرت کنگره بر روابط میان آمریکا و رژیم ایران روز پنجشنبه بر تحریمهای جدیدی علیه رژیم تهران رأی داد که مجازاتها به‌خاطر تروریسم را گسترش داده و بر مجازات بیشتر به‌خاطر پافشاری این رژیم بر برنامه موشکهای بالستیک، می‌افزاید.

این تحریمها مداخله‌یی در توافق اتمی بسته شده میان پرزیدنت باراک اوباما با ایران ندارد ولی تلاش می‌کند حفره‌هایی را که در شبکه تحریمهای آمریکا در سایر نقاط علیه جمهوری اسلامی بود را پر کند.

این لایحه دولت را ملزم به مسدود کردن سرمایه‌ها و ممانعت از ورود هر کسی می‌کند که بخواهد به برنامه موشکی رژیم ایران کمک نماید…

جمهوریخواهان و دموکراتهای سنا، از مجلس نمایندگان و رئیس‌جمهور خواستار سرعت عمل در این مورد شدند.

سناتور بابک کورکر رئیس کمیته روابط خارجی گفت که با تصویب این لایحه، سنای آمریکا اختیارات قانونی سنا را مجدداً اعمال می‌کند… و علامت روشنی به رژیم ایران می‌فرستد که در مقابل رفتارهای بی‌ثبات کننده این رژیم به‌طور قاطع خواهد ایستاد.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here