واشینگتن پست- سناتورهای برجسته آمریکایی برای اتخاذ سیاست قاطعانه‌تر علیه رژیم آخوندی فراخوان دادند.

456

واشینگتن پست با اعلام این خبر نوشت: تام کاتن، تد کروز، دیوید پردوPerdue و مارکو روبیو چهار سناتور برجسته جمهوریخواه با ارسال نامه‌ای به رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا، تأکید کردند: رژیم ایران به سیاست تجاوزکارانه منطقه یی خود ادامه میدهد، از تروریسم جهانی حمایت می کند و به توسعه تکنولوژی موشک بالستیکی می پردازد و مردم خود را سرکوب میکند. تجاوزگری رژیم ایران بطور مستقیم آمریکا را هدف قرار میدهد. 

واشینگتن پست خاطرنشان کرد: تیلرسون باید هر ۹۰ روز در این رابطه گزارش بدهد و موعد گزارش جدید او نزدیک است. سناتورهای جمهوریخواه در حال از دست دادن صبر خود هستند و از تیلرسون میخواهند در هر وضعیتی چه بررسی سیاست ایران تمام شده باشد چه نشده باشد، در مورد نقض توافق اتمی و دیگر شرارتهای رژیم ایران گزارش بدهد.

این روزنامه هم‌چنین به نقل از سخنگوی سناتور تام کاتن خبر داد: دونالد ترامپ هفته گذشته با سناتور کاتن گفتگو کرده و مجددا تصریح کرده توافق اتمی با رژیم ایران یک توافق بد است. کنگره و رئیس جمهور آمریکا در حال از دست دادن صبر خود در رابطه با رژیم ایران هستند و موضع شدیدتری از جانب آنها در مورد فعالیتهای اتمی رژیم ایران در راه است.منبع:‌ واشینگتن پست ۲۰تیر۹۶

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here