واشینگتن پست: رئیسی بر اعدام ۳۰۰۰۰نفر نظارت داشته که اکثر آنها از اعضای مجاهدین خلق بوده‌اند

320

واشینگتن پست در مقاله‌ای به قلم کارول مورلو و ارین کانینگهام به تاریخ پنجشنبه ۷ اردیبهشت ۹۶ نوشت: «رئیسی ۵۶ساله محبوبیت مردمی ندارد. او برای ایرانیان سالخورده به کسی شناخته می‌شود که یکی از ۴ قاضی ”کمیسیون مرگ“ است، دادگاهی که بر اعدام ۳۰۰۰۰نفر در سال ۱۹۸۸ نظارت داشته که اکثر آنها از اعضای مجاهدین خلق اپوزیسیون بوده‌اند».

نویسندگان این مقاله که به بررسی کاندیداهای انتخابات در رژیم آخوندی پرداخته‌اند در ادامه مقاله خود می‌نویسند: ”درلیستی که از ۱۶۰۰نفر که ابتدائاً ثبت نام کرده بودند و محدود شده است ابراهیم رئیسی یک روحانی با سابقه‌یی خونین، به‌عنوان یکی از چند قاضی است که بر اعدام های انبوه زندانیان سیاسی در سال ۱۹۸۸ نظارت داشته و به‌عنوان جانشین احتمالی خامنه‌ای در نظر گرفته می‌شود“.

این مقاله با اشاره به این‌که از هر چهار ایرانی زیر سن ۲۵سال یک نفر بیکار است اضافه می‌کند که بسیاری از مردم ایران می‌گویند معیارهای زندگی آنان آنطور که انتظار می‌رفت بهبود نیافته است.

نویسندگان مقاله در ادامه با بررسی سیاستهای دولت جدید آمریکا در قبال رژیم ایران معتقد هستند که ”دولت ترامپ نشان داده است که مایل است توافق اتمی را مورد بررسی مجدد قرار داده و تحریمهای سخت‌تری را برای مهار ایران اعمال کند، اگر که به انجام آزمایش موشک‌های بالستیکی و گسترش نفوذش در منطقه ادامه دهد“.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here