واشینگتن تایمز: شورای ملی مقاومت ایران فعالیتهای سایبری رژیم برای مختل کردن ارتباطات تظاهر کنندگان را افشا می‌کند

7
واشینگتن تایمز شورای ملی مقاومت ایران

گزارش مقاومت ایران می‌گوید :

موج تظاهرات ضد رژیم در شهرهای کشور 

امواج شوکه کننده در داخل رژیم ایجاد کرد 

واشینگتن تایمز، ۱۵فوریه۲۰۱۸:

بنا به تحقیقات گسترده جدیدی که روز پنجشنبه توسط گروه مخالفان تبعیدی اصلی ایرانی منتشر شد، سرویس‌های اطلاعاتی رژیم ایران به جاسوسی علیه شهروندان خود « بطرز چشمگیری شتاب بخشیده‌اند » که بخاطر تظاهرات‌های ضدحکومتی اخیر است که این کشور راتکان داد.

شورای ملی مقاومت ایران می‌گوید که سپاه پاسداران و وزات اطلاعات دست به «شنود انبوه» تظاهرات کنندگان و مخالفان با بکار گیری شبکه‌ای از برنامه‌های تلفن موبایل که توسط رژیم تولید شده زده است.

گزارش شورای ملی مقاومت ایران، می‌گوید سپاه پاسداران نرم افزارهای جاسوسی خود را چنان گسترش داده که « میلیون‌ها کاربر» خارج از ایران را می‌تواند در معرض آن قرار دهد.

رژیم ایران به نوبه خود این گروه را متهم کرد که در ماههای اخیر در اعتراضات خیابانی خشونت آمیز علیه شرایط اقتصادی دست داشته است.

اعتقاد بر این است که شورای ملی مقاومت منابع موثقی در ایران دارد و بخاطر افشاگری‌های عمده قبلی‌اش، به ویژه افشاگری تسهیلات هسته ایرژیم ایران در اوایل دهه ۲۰۰۰ اعتبار دارد.

گزارش روز پنجشنبه می‌گوید که توسط یک « شبکه داخلی» منابع، مرتبط با سازمان مجاهدین خلق ایران، استفاده رژیم از شنود انبوه از طریق کدهای تعبیه شده در برنامه‌های تلفن همراه که توسط سپاه پاسداران ساخته شده را افشاء می‌کند که بطور فعال ارتباطات تظاهرات کنندگان و مخالفان را مختل می‌کند.

این گزارش گفته است « شرکت‌های پوششی سپاه برنامه‌های تولیدی را برای شنود سایبری و سرکوب گسترش می‌دهند». برخی از برنامه‌ها موفق به نفوذ در پلاتفرم‌های ارتقا ء یافته گوگل یا اپل شده و درکنار تلگرام قرار می‌گیرند که محبوبیت جهانی داشته و سرویس‌های ابر اینترنتی دارد که بطور گسترده‌ای توسط تظاهرات کنندگان در دور اخیر تظاهرات خیابانی استفاده شدند.

علیرضا جعفرزاده، معاون دفتر نمایندگی شورای ملی مقاومت ایران در واشنگتن گفت: « سپاه پاسداران، فناوری‌های غربی را تسلیح کرده است تا مردم ایران را هدف قرار دهند.»

وی گفت که دولت ایالات متحده باید شرکت‌های آمریکایی مانند گوگل و اپل را وادار کند تا تولید برنامه‌های مرتبط با سپاه پاسداران را در سیستم خود متوقف کنند.

مدیر اطلاعات ملی امریکا دان کوتز در ارزیابی تهدید جهانی، که روز سه شنبه به کنگره تحویل داد، گفت: « ما بر این عقیده هستیم که رژیم ایران به تلاش برای نفوذ به شبکه‌های ایالات متحده و متحدان برای جاسوسی و آماده کردن خود برای حملات سایبری در آینده ادامه می‌دهد. »

گزارش شورای ملی مقاومت ایران گفت که موج تظاهرات ضد رژیم در شهرهای کشور در اواخر سال گذشته و در اوایل ماه ژانویه امواج شوکه کننده در داخل رژیم ایجاد کرد.

این گزارش می‌گوید، « استفاده از تکنولوژی‌های سایبری توسط معترضان ثابت کرد که پاشنه آشیل رژیم است، چرا که نمی‌تواند، علی رغم آوردن نیروی زیاد، گسترش اعتراضات را متوقف کند »، و رژیم را مجبور به تقویت تلاش‌های داخلی جنگ سایبری خود می‌کند.

این گزارش می‌گوید این اطلاعات را از طریق منابع سازمان مجاهدین خلق در داخل ایران جمعآوری کرده است.، سازمان مجاهدین خلق در سال‌های اخیر در واشنگتن مورد توجه جدی قرار گرفته است،

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here