واشینگتن تایمز: از ترامپ خواسته شده در مورد نقض حقوق‌بشر در ایران سخت گیری کند

180
51900_795

واشینگتن تایمز روز سه‌شنبه ۲۸دی ۹۵ طی مقاله‌یی به قلم روان اسکار بارو و با عنوان ”از ترامپ خواسته شده است در مورد نقض حقوق‌بشر در ایران سخت گیری کند ”نوشت: «یک گروه دوحزبی از جمهوریخواهان و دموکرات ها و افسران بازنشسته ارتش از دونالد ترامپ رئیس‌جمهور منتخب خواستار رها کردن رودیکرد نرم اوباما نسبت به ”سرکوب بی‌رحمانه ”رژیم ایران و اتخاذ موضعی شده‌اند که آمریکا را در سمت درست تاریخ قرار دهد».

در نامه‌یی که به‌صورت دستی تحویل داده شده است، ۲۳شخصیت مهم ابراز امیدواری کرده‌اند که آقای ترامپ اتحادی را با گروه اصلی مقاومت ایران شروع کند، تغییری چشمگیر که قطعاً امواج شوکه‌کننده‌ای به تالارهای کاخ های جمهوری اسلامی می‌فرستد.

یکی از حامیان ناراضیان ایرانی رودی جولیانی شهردار سابق نیویورک است که از نزدیکترین مشاوران خارجی آقای ترامپ است که امضا کننده این نامه است.

این مقامهای پیشین می‌گویند آمریکا تمامی نفوذ در دسترس خود را با رژیم ایران به‌خاطر دادن امتیازات مالی و سیاسی در عوض توافق برجام سال ۲۰۱۵ که توانایی تهران را برای ساخت تسلیحات اتمی برای ۱۰سال سد می‌کند، از دست داده است. در عوض پیش‌بینی رفتار بهتری از رژیم تندرو تهران ماده نشد.

تهران ۳۰۰۰نفر از جمله زنان و نوجوانان را از زمانی که حسن روحانی به‌اصطلاح اصلاح‌طلب در سال ۲۰۱۳ رئیس‌جمهور شد، اعدام کرده است.

یک تغییر عمده برای آمریکا شروع گفتگو با اپوزیسیون اصلی شورای ملی مقاومت ایران خواهد بود که در پاریس مستقر است. مجاهدین خلق ایران بزرگترین عضو این شورا است که دارای شبکه‌یی از خبررسانان از داخل ایران است و اطلاعاتی مهم در مورد برنامه مخفی اتمی رژیم ایران تهیه کردند، مانند محلهای تأسیساتی که برای سازمان ملل و واشینگتن ناشناخته بود.

شورای ملی مقاومت دارای دفتری در واشینگتن به مدیریت سونا صمصامی است که گفت آقای ترامپ نیاز دارد که مستقیماً با مردم ایران گفتگو کند.

وی گفت ”تجربه نشان داده است که هر امتیاز سیاسی و اقتصادی به رژیم قرون‌وسطایی و دیکتاتوری حاکم بر ایران هیچ تغییری در رفتار آن ایجاد نمی‌کند “، ”تلاش‌ها برای استفاده از میانه‌روی از درون این رژیم با هر عذر و بهانه‌ای سرمایه‌گذاری روی سراب است“.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here