واشینگتن تایمز:‌ اپوزیسیون ایران برای سرنگونی رژیم ایران گردهمایی برگزار کرد

167

‌واشینگتن تایمز:‌ هواداران اپوزیسیون ایران روز شنبه ۱۰تیر ۹۶ برای سرنگونی دولت مذهبی ایران گردهمایی برگزار کردند، در مراسمی که چندین نفر از متحدان دولت ترامپ – شامل نیوت گینگریچ و رودی جولیانی- و همچنین ترکی فیصل سخنرانی کردند.

این مراسم پرانرژی و فعال که به‌طور سالانه در این شهر در شمال پاریس برگزار می‌شود، توسط شورای  ملی مقاومت ایران مستقر در فرانسه سازماندهی شده بود.

جولیانی گفت ترامپ ”بشکل بسیار تیزی متمرکز خطر ایران برای آزادی در جهان ”می‌باشد، به‌رغم این‌که جولیانی مقام رسمی در کابینه دولت ترامپ ندارد از نظر بسیاری در گردهمایی روز شنبه جولیانی فرستاده ترامپ محسوب می‌شد.

گینگریچ رئیس سابق مجلس نمایندگان آمریکا از حزب جمهوریخواه که شرکت کنندگان را با محکوم کردن پرونده نقض حقوق‌بشر توسط تهران به وجد آورد، اضافه نمود که ”ایران باید آزاد گردد“.

جولیانی و گینگریچ که مشاوران نزدیک در کمپین ریاست‌جمهوری ترامپ بودند ریاست یک هیأت از ایالات متحده را در گردهمایی روز شنبه به‌عهده داشتند این هیأت شامل چندین قانونگذار سابق دموکرات، همچنین سه عضو فعال جمهوریخواه کنگره، تد پو از ایالت تگزاس، توماس گرت از ایالت ویرجینیا و رابرت پیتنجر از ایالت کارولینای شمالی بودند.

ولی حضور امیر ترکی بن فیصل احتمالاً مهمترین بخش از گردهمایی روز شنبه بود. وی گفت ”من به شما درود می‌فرستم، ”، شرکت او برای دومین سال نشان می‌دهد که کشور مسلمان سنی عربستان سعودی به‌طور علنی از تغییر رژیم در ایران حمایت می‌کند…

در گردهمایی روز شنبه جمعیت به‌طور ملموسی نسبت به سالهای قبل پرشورتر بودند

تهاجمی‌ترین سخنرانی از جانب مریم رجوی صورت گرفت که ”دیکتاتوری مذهبی ”خامنه‌ای ولی‌فقیه را محکوم و تأکید کرد که این رژیم توسط ”اعدام کنندگان ”اداره می‌شود که از زمان کسب قدرت در سال ۱۹۷۹ دهها هزار نفر از افراد اپوزیسیون را زندانی یا به قتل رسانده‌اند.

مریم رجوی انتخابات اخیر ایران را یک انتخابات قلابی خواند و حسن روحانی را به همکاری ”در تمامی جنایات رژیم علیه مردم ایران ”متهم کرد.

او گفت ”سرنگونی رژیم ولایت فقیه ، شدنی است و در دسترس است، ”و اضافه کرد ”جامعه ایران لبریز نارضایتی است و جامعه بین‌المللی سرانجام به این واقعیت نزدیک شده که مماشات با رژیم ولایت فقیه خطاست“.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here