سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

واشنگتن پست: تظاهرات شهرهای جنوبی عراق خصیصه سیاسی و ضدرژیم‌ایران به‌خود گرفته و تظاهرکنندگان عمده خشم خود را به رژیم‌ایران و احزاب وابسته این رژیم معطوف کرده‌اند.

0 26

درحالیکه تظاهرات مردم عراق علیه وخامت وضعیت معیشتی ادامه دارد،واشنگتن پست نوشت: تظاهرات شهرهای جنوبی عراق خصیصه سیاسی و ضد رژیم ایران بخود گرفته و تظاهرکنندگان عمده خشم خود را به رژیم ایران و احزاب وابسته این رژیم معطوف کرده‌اند. 

واشنگتن پست افزود: عبدالرحمان، ۳۶ ساله، که در تظاهرات بصره شرکت کرده است گفت، “ما دیگر از این احزاب که منافع رژیم ایران را بالاتر از منافع ما قرار میدهند و زمانیکه به پول نیاز دارند با مردم مثل هیزم رفتار می‌کنند، خسته شده‌ایم”

در ویدئویی که حمله به مقر حزب الدعوه در نجف را نشان میداد، یک تظاهرکننده با اشاره به حزبی که از سال ۲۰۰۶ در عراق هژمونی داشته گفت، “ این حزب الدعوهٔ رژیم ایران ” است. در کلیپ دیگری، تظاهرکنندگان شعار میدادند “احزاب رژیم ایران را بسوزانید”…

رویتر نیز گزارش داد: روز یکشنبه پلیس عراق درحالیکه تظاهرکنندگان تلاش می‌کردند به ساختمان اصلی استانداری در بصره هجوم ببرند شلیک هوایی کرد. ناآرامی‌ها یک هفته است که شهرهای جنوبی عراق را بخاطر ضعف خدمات در نوردیده است.

‌ العربیه نیز گزارش داد: از شنبه شب در بصره حکومت نظامی و منع تردد شبانه اعلام شده است. تظاهرکنندگان به مقر گروه بدر حمله کردند تا آنرا به آتش بکشند. این امر منجر به درگیری میان تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی شد که حداقل سه تظاهرکننده مجروح شدند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.