واشنگتن فری بیکن: دستگیری دو مأمور رژیم ایران در آمریکا به‌خاطر عملیات جاسوسی فقط «نوک کوه یخ»

4
واشنگتن فری بیکن

واشنگتن فری بیکن گزارشی درباره دستگیری دو مأمور وزارت اطلاعات رژیم آخوندی در آمریکا به‌خاطر جاسوسی علیه مجاهدین و حامیان مقاومت ایران و هم‌چنین اهداف یهودی نوشت.

فری بیکن می‌نویسد: «به گفته یک قانونگذار ارشد و مقام‌های آمریکایی دستگیری اخیر دو مأمور رژیم ایران متهم به انجام عملیات جاسوسی در خاک آمریکا فقط «نوک کوه یخ» تلاش‌های جمهوری اسلامی برای انجام عملیات اطلاعاتی درآمریکاست که می‌تواند به حمله تروریستی بیآنجامد.

پیتر روسکام نماینده کنگره به فری بیکن گفت، محتمل است که رژیم ایران چندین مأمور مرتبط با خود را در آمریکا برای انجام عملیات اطلاعاتی مستقر کرده باشد.

روسکام گفت در حالی که خبر دستگیری دو مأمور رژیم ایران در مطبوعات با شوک همراه بود ولی او از این دستگیری‌ها متعجب نشده است.

وی افزود: «این نوک کوه یخ است». «جای تعجب ندارد و نتیجه دریافت کمک مالی توسط رژیم ایران از سوی دولت اوباما در توافق (اتمی) است».

او گفت، رژیم ایران از فقدان عواقب بین‌المللی به‌خاطر رفتار شرورانه‌اش تشجیع شده و احتمالاً عملیات اطلاعاتی خود را در آمریکا طی سال‌های بعد از توافق اتمی، افزایش داده است…

روسکام هم‌چنین گفت: «متأسفانه این وضعیت تماماً قابل پیش‌بینی بود. دادن مبالغ هگفتی از پول به یک رژیم شرور بدون برخورداری از تأثیر مهارکننده، همین نتیجه را در بردارد».

واشنگتن فری بیکن، می‌افزاید: «وزارت دادگستری دولت ترامپ هفته گذشته اعلام کرد که دو ایرانی را دستگیر کرده و آنها را متهم به جاسوسی به نیابت از رژیم تندرو (حاکم بر ایران) کرده است. این (خبر) بار دیگر توجهات را به عملیات جاسوسی جمهوری اسلامی در سطح جهان جلب کرد.

قانونگذاران و کارشناسان مدت‌هاست هشدار می‌دهند که رژیم ایران «سلول‌های خفته‌یی» از مأموران را در سراسر آمریکا مستقر کرده است.

وزارت دادگستری اعلام کرد، (دو فرد مذکور) که با نام‌های احمدرضا محمدی دوستدار و مجید قربانی شناسایی شدند، رسماً توسط دولت ترامپ «متهم به اقدام از طرف دولت جمهوری اسلامی برای انجام شناسایی مخفی از تأسیسات یهودی در آمریکا و جمع آوری اطلاعات هویت اعضای سازمان مجاهدین خلق شدند»؛ (سازمانی که) مدافع تغییر رژیم جمهوری اسلامی است.

یک مقام آمریکایی که با ارزیابی روسکام موافق بود به فری بیکن گفت، رژیم ایران «عملیات گسترده جاسوسی و اطلاعاتی را در آمریکا» تقریباً با مصونیت به پیش برده است.

فری بیکن تأکید کرد: «دستگیری دو مأمور رژیم ایران، به‌معنی یک تغییر قابل توجه در سیاست است که می‌تواند به دستگیری مأموران بیشتری منجر شود.

مقام دولت آمریکا هم‌چنین گفت: «طی چند ماه اخیر به‌خوبی روشن شده است که رژیم ایران یک شبکه گسترده جاسوسی و اطلاعاتی را در ایالات متحده به هدایت می‌کند»… «دولت ترامپ از روز اول هشدار داده که بخشی از ثروت بادآورده‌یی که رژیم ایران از توافق اتمی دریافت کرد، برای عملیات شرورانه سایبری به‌کار گرفته شده… شبکه پروپاگاندی که فیس‌بوک، توئیتر و یوتیوب کشف کردند، هم‌چون یک شبکه هکری عمل می‌کرد که طی دو سال اخیر شکل گرفته بود»…

سناتور مارکو روبیو کاندیدای پیشین ریاست‌جمهوری به فری‌بیکن گفت: «من عمیقاً از مضمون کیفرخواست وزارت دادگستری علیه مأموران رژیم ایران نگران شده‌ام». «رژیم ایران حملات تروریستی را علیه آمریکایی‌ها و متحدانمان در خارج حمایت کرده است».

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here