همبستگی بین‌المللی با گردهمایی بزرگ مقاومت ایران در پاریس در ۱۰تیر ۱۳۹۶

178

سناتور رابرت منندز – از اعضای ارشد دموکرات در سنای ایالات متحده

مفتخرم که این فرصت را دارم تا جامعه ایرانی مقیم آمریکا را مورد خطاب قرار بدهم. هر روز شما صدای بی‌صدایان هستید و برای حقوق ایرانی‌هایی که زیر سرکوب رژیم وحشی ساکت مانده‌اند، مبارزه می‌کنید. من مفتخرم که در کنار شما ایستاده‌ام و با اهداف شما برای آینده‌یی روشن برای ایران، شریک باشم. آینده‌یی که همه ایرانیان بتوانند بدون ترس زندگی کنند و از یک شکوفایی دموکراسی لذت ببرند که به حقوق‌بشر و حکومت قانون احترام می‌گذارد.

اما در راستای تحقق این آینده روشن‌تر، نباید از فاکت‌های واقعی موجود چشم‌پوشی کرد. همه ما می‌دانیم که خشونت، بی‌ثباتی و رنج عمیق انسانی از رژیم ایران نشأت می‌گیرد که خاورمیانه را به‌خطر می‌اندازد. (رژیم) ایران به یک برنامه موشکی بالستیک خصمانه ادامه می‌دهد، به سرپا نگه‌داشتن رژیم وحشی اسد در سوریه ادامه می‌دهد و همین‌طور به تأمین مالی، سلاح و منابع به تروریستها در منطقه ادامه می‌دهد. مردم ایران هم تحت یک رژیم سرکوبگر رنج می‌برند که هیچ احترامی برای پایه‌های حقوق‌بشر و مردمش ندارد. برخی تلاش می‌کنند چهره خوبی از رفرم را به تصویر بکشند، اما یک نگاه دقیق‌تر، نقض وحشیانه و نگران‌کننده حقوق‌بشر را فاش می‌کند. جامعه شما کاملاً از این بدرفتاریها آگاه است و من هیچ‌وقت نقش تعیین‌کننده شما را فراموش نمی‌کنم که ماهیت رژیم ایران و فعالیت‌های شیطانی آن در منطقه را افشا کرده‌اید.

من از حمایت شما در اوایل امسال از لایحه دو حزبی ۲۰۱۷برای مقابله با اعمال بی‌ثبات‌کننده رژیم که معرفی کردم قدردانی می‌کنم. لایحه ما نه فقط (رژیم) ایران را برای استمرار توسعه موشکهای بالستیک و حمایت مستمر آن از تروریسم مورد حسابرسی قرار می‌دهد، بلکه ابعاد نقض حقوق‌بشر برای (اعمال) تحریم‌ها را برجسته می‌کند. این شامل تحریم‌های مجازات‌کننده برای کسانی است که پشت کشتار غیرقانونی خبرنگاران و فعالینی هستند که به‌دنبال افشای سرکوب مردم ایرانند و بسیار خوشحالم که در رأی‌گیری سنای ایالات متحده با رأی ۹۸به ۲تصویب شد.

ما باید هر کاری را جهت حمایت از آنها برای هدف آزادی آنها انجام بدهیم. برای همه دانشجویان و پژوهشگران، هنرمندان و زندانیان سیاسی، مردان و زنانی که به حق همه مردم و شرافت انسانی، اعتقاد دارند.

متشکرم که به‌هم می‌پیوندید تا صدای آنها شنیده شود. من مفتخرم که در این مبارزه برای عدالت و حقوق‌بشر، برای صلح و امنیت و بالاتر از هر چیز، برای ایران آزاد، در کنار شما قرار دارم.

ویم وان د کامپ نماینده پارلمان اروپا از هلند

ابتدا می‌خواهم می‌خواهم بهترین سلام های خود و احترام عمیق خود را برای گردهمآیی بزرگ اپوزیسیون ایران در پاریس اعلام بدارم.

روز اول ژوئیه امسال جلسه بسیار مهمی (درپاریس) برگزار خواهد شد. من یک نماینده هلندی پارلمان اروپا و عضو گروه دوستان ایران آزاد در پارلمان اروپا هستم. ما هم‌چنان بسیار نگران اوضاع در ایران هستیم. (در ایران) هیچ احترامی به حقوق‌بشر، آزادی اجتماعات و آزادی در انتخاب مذهب وجود ندارد. تعداد اعدامها در ایران بسیار بسیار بالاست. بسیار مهم است که اتحادیه اروپا در روابط خود با رژیم ایران هم‌چنان نگران این چالشها و مشکلات باشد و آنها را مد نظر قرار بدهد.

من بسیار خوشحال هستم که خانم مریم رجوی را ملاقات کرده‌ام. فکر می‌کنم حضور وی در (پارلمان اروپا) تجربه خیلی خوبی برای پارلمان اروپا بود.

برایتان در برگزاری این گردهمایی آرزوی موفقیت دارم و بگذارید با هم برای یک ایران بهتر و آزاد تلاش کنیم.

کارین هالش – عضو هیأت‌رئیسه مجلس برلین از حزب سوسیال‌دموکرات آلمان

وظیفه ما اکنون این است که توجه تمام دنیا را به آنچه (در ایران) اتفاق می‌افتد، جلب کنیم. خشونت و سرکوب علیه مردم ایران، به‌خصوص در مورد زنان رخ می‌دهد و ما نه حق داریم و نه می‌خواهیم که آن‌را تحمل کنیم. وظیفه ما این است که به این‌گونه مسائل در این کشور بپردازیم. خوشحالم که زنان و مردان شجاعی هستند که سالیان درازی است در مقاومت فعالیت می‌کنند تا این وضعیت تغییر کند. این زنان و مردان شجاع از حمایت من برخوردارند و امیدوارم به‌زودی مبارزهشان برای دموکراسی در این کشور بسیار زیبا موفق شود.

به‌طور خاص به خانم رجوی سلام می‌کنم. چند سال پیش این شانس را داشتم که با خانم رجوی شخصاً آشنا بشوم و نمی‌توانم توصیف کنم که چقدر تحت تأثیر ایشان و دوستان و حامیانش قرار گرفتم که درگیر این نبرد مهم هستند که ما باید به‌طور مشترک آن‌را به‌پیش ببریم.

از برلین (به شما) سلام می‌رسانم و برای گردهمایی شما آرزوی موفقیت دارم و آرزو می‌کنم که پژواک آن به تمام دنیا برسد. امیدوارم ما بتوانیم به‌همراه هم به هدف خود، (یعنی برقراری) یک ایران آزاد در آینده برسیم.

رابرت کورنلس نوردلی – شهردار شهر آرندال نروژ

من رابرت کورنس نوردلی شهردار شهر آرندال در نروژ هستم. مایلم از تمامی کسانی که برای آزادی و برقراری دموکراسی در ایران مبارزه می‌کنند بسیار تشکر کنم. من از مبارزه شما جهت برقراری دموکراسی در ایران حمایت می‌کنم؛ جایی‌که آزادی بیان متعلق به تمامی آحاد مردم باشد، شامل تمامی کودکان و زنان و مردان.

آرزومندم ایران کشوری باشد که حقوق بشر و تمامی کنوانسیونهای بین‌المللی مربوط به آن‌را در اولویت اول قرار بدهد. این تضمینی است برای یک ایران دموکراتیک که ما از آن حمایت می‌کنیم.

با آرزوی موفقیت برای مبارزه شما به‌منظور (برقراری) یک ایران دموکراتیک.

تلویزیون الاخباریه: ۸ تیرماه ۹۶

پاریس پایتخت فرانسه در اول ژوئیه از گردهمایی عمومی سالیانه مقاومت ایران میزبانی می‌کند. در این گردهمایی دهها هزار نفر از ایرانیان مقیم کشورهای مختلف شرکت می‌کنند. این تجمع بزرگ که همه اقوام و ادیان مردم ایران را نمایندگی می‌کند خواستار سرنگونی رژیم آخوندی و برقراری آزادی وصلح و ثبات در منطقه و برادری با همسایگان می‌شود.

سنابرق زاهدی به الاخباریه گفت: در داخل ایران فعالیتهای گسترده‌یی توسط شبکه‌های مقاومت و شبکه‌های مجاهدین خلق در جریان است و آنها بر روی این گردهمایی متمرکز شده‌اند و بین داخل ایران و خارج ایران این رابطه وجود دارد در زمینه منطقه‌یی نیز کشورهای عربی و اسلامی از طریق کنفرانس ریاض موضعی قوی و تعیین کننده علیه این رژیم اتخاذ کردند و رژیم در این معادله شکست خورده است.

تلویزیون الاخباریه افزود: در این گردهمایی صدها شخصیت با دیدگاههای سیاسی مختلف از همه کشورهای جهان شرکت دارند از جمله هیاتهای پارلمانی و کارشناسان از کشورهای مختلف اروپایی، آمریکا و کشورهای عربی و اسلامی.

گردهمایی سالیانه اپوزیسیون ایران در زمانی برگزار می‌شود که با توجه به اعتراضات و تضادهای داخلی، رژیم ایران با بحرانهای مختلفی مواجه است

گردهمایی سالیانه مقاومت ایران سرکوب در داخل توسط رژیم ولایت فقیه و همچنین دخالتهای رو به افزایش این رژیم در سوریه و عراق و یمن و لبنان و بقیه کشورها و حمایتش از گروه‌های تروریستی در کشورهای مختلف جهان را رد می‌کند

پیام زندانی مسیحی ابراهیم فیروزی از زندان گوهردشت 

در ادامه پیامهای زندانیان سیاسی و عقیدتی از زندانهای حکومت آخوندی، زندانی مسیحی ابراهیم فیروزی طی پیامی درباره گردهمایی بزرگ مقاومت از جمله گفت:

دهم تیرماه ۱۳۹۶ گردهمایی هموطنان در فرانسه یکی از نشانه‌های شعله‌ور بودن روح آزادیخواهی است. حال که در داخل کشور خودمان اجازه برپایی اجتماعات آزاد برای آزادی را نداریم با حمایت از گردهمایی ایرانیان در خارج از کشور و شرکت مسئولانه در این گردهمایی می‌توانیم صدای رنج دیدگان از حکومت آخوندی باشیم که سالانه هزاران نفر را به پای چوبه اعدام می‌برد و نان را از سفره کارگران پاک کرده‌اند

۱۰تیرماه ۱۳۹۶، حضور ایرانیان و ایران دوستان در فرانسه خفتگان را بیدار و ستمگران را ترسان خواهد کرد.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here