هشدار کارشناسی درباره خطر عظیم زلزله احتمالی در تهران

178
هوشدار زلزله در تهران-min

نگرانی عمومی از زلزله به خصوص در تهران هیچ گونه پاسخی از سوی حکومت آخوندی پیدا نمی کند.

بهرام عکاشه، کارشناس زلزله شناسی روز جمعه گفت:گسلهای تهران همیشه فعال فعال است و در صورت وقوع زلزله، نجات در تهران غیرممکن است. هر کس باید جان خود را حفظ کند. هم ستاد مدیریت بحران مشکل دارد هم خیابانها و ساختمانها. تهران در حالت عادی قفل است.

رئیس مرکز تحقیقات دروزارت راه, مسکن و شهرسازی نیز اذعان کرد چنانچه گسل ایپک و اشتهارد بر اثر گسل ماهدشت در جنوب کرج فعال شده باشند, خطر جدی تهران و البرز را تهدید می کند.

وی افزود:‌ گسل ماهدشت در کنار گسل های ایپک و اشتهارد با بزرگی ۷ تا ۸ ریشتر واقع شده و احتمال زیادی وجود دارد که آنها را فعال کند.

یک عضو مجلس آخوندی در باره خطر وقوع زلزله در تهران گفت:‌ با ساخت و سازهای بی رویه ای که در تهران اتفاق افتاده و در کنار یک کوچه شش متری یک برج ۲۰ طبقه ساخته شده، اگر خدای نکرده یک زلزله هفت ریشتری در تهران بیاید، امداد هیچ کاری نمی تواند انجام دهد و بقیه مواردی که مطرح می شود فقط در حد تبلیغات و حرف است.

عبدالرضا هاشم زایی با اشاره به اینکه روزانه بیش از ۱۴ و ۱۵ میلیون جمعیت در تهران زندگی و یا برای کار در تهران رفت و آمد می کنند، اضافه کرد: نزدیک به پنج میلیون نفر در تهران در بافت های فرسوده و قدیمی زندگی می کنند.

خطر بزرگ و محتملی که مردم ایران و بویژه شهر تهران را با یک زلزله شدید تهدید می کند، هشدارهای پی در پی کارشناسان و محققان در امور زلزله شناسی و حتی رسانه های رژیم را از سالها قبل بدنبال داشته است. آنها بارها و بارها به آماده نبودن دستگاههای مربوطه برای مقابله با تبغات یک زلزله بزرگ تاکید کرده اند، اما رژیم ضد ایران و ایرانی آخوندی که مردم ایران و آینده آن برایش ارزشی ندارد و تنها بفکر پرکردن جیب آخوند ها و بقای منحوس خود است، به این هشدارها توجهی نکرده است.

یکی از قدیمی ترین کارشناسان رژیم در این باره می گوید: رئیس شورای شهر رژیم در دوره قبل نیز به این تهدید با توجه به ۳۶ درصد بافت فرسوده تهران که بیش از ۵ میلیون نفر در آن ساکن هستند، اشاره می کند و می گوید:

یکی از تبعات این فاجعه که همه به آن اذعان دارند و در ثانیه های اول صدها هزار تن از مردم تهران را نابود می کند، آوار ساختمانها است که معابر را غیر قابل استفاده کرده و امکان کوچکترین امداد رسانی به مردمی که زیر آوار مانده اند و یا هزاران هزار مصدو م و زخمی در گوشه وکنار شهر افتاده اند را غیر ممکن می کند. یک کارگزار رژیم با عنوان مدیرکل بحران استانداری تهران، می گوید: اگر خدای نکرده زلزله در تهران بیاید, مطمئن باشید تلفات از آن چه که شما تصور می کنید, بیشتر است.

این تلفات همان ثانیه های اول به دلیل تراکم ساختمان های موجود رخ می دهد و این یک واقعیت است.

پس از یک زلزله شدید این دستگاههای امدادی هستند که باید جوابگوی شرایط و زخمی ها و مصدومین باشند اما …

وزیر بهداشت رژیم به نبود آمادگی سیستم بهداشت و بیمارستانها که باید در این شرایط به کمک مردم بشتابند اشاره می کند و با توجه به اینکه نمی از بیمارستان های تهران فرسوده اند و خود آنها به تله ای برای مردم و بیماران تبدیل می شود می گوید: هلال احمر رژیم هم که می بایست برای چنین شرایطی آماده باشد خود معترف است که تنها ۶ پایگاه امدادی در اطراف تهران برای چنین شرایطی آماده کرده که جوابگوی جمعیت ۱۴، ۱۵ میلیونی تهران نیست و سوله هایی که برای انبار کردن وسائل لازم در این شرایط آماده شده یا خالی است و یا برای کار دیگری استفاده میشود.

کارشناسان می گویند زلزله با بزرگی ۷.۳ ریشتر به معنای انفجار حدود ۷۰۰ بمب اتمی هیروشیما در عمق ۲۳ کیلومتر زمین است. اما رژیم آخوندی که حداقل از ۱۷ سال پیش کارشناسان ژاپنی موضوع زلزله در تهران را بررسی کرده و در آن موقع بر آورد ۴۰۰ هزار کشته را در یک زلزله بالای ۷ ریشتری ارائه کرده بودند و اینک با توجه به گستردگی بی رویه ساختمانهای شهر تهران و بافت فرسود و نا ایمن آنها این رقم را تا ۴ میلیون هم برآورد می شود تقریبا آمادگی اش برای مقابله با این وضعیت صفر است.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here