سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

هشدار وزیرخارجه امریکا : امریکا نظاره‌گر سیاست‌های مخرب رژیم ایران نمی‌ماند

0 28

بیانیه وزیر خارجه آمریکا:

هشدار به رژیم ایران حول پرتاب فضایی موشک‌ها

که قطعنامه ۲۲۳۱ را نقض می‌کنند

آمریکا نظاره‌گر سیاست‌های مخرب رژیم ایران نمی‌ماند

مایک پمپئو:

رژیم ایران اصلی ترین حامی تروریسم در جهان است

و با زیرپا گذاشتن قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت

موشک‌ها و تکنولوژی آن را برای نیروهای نیابتی خود

در خاورمیانه ارسال می‌کند

به رژیم هشدار میدهیم

برای اجتناب از انزوای اقتصادی و دیپلماتیک هر چه عمیق‌تر

در پرتاب‌های تحریک آمیز تجدید نظر کند

و تمام فعالیت‌های مربوط به موشک‌های بالستیک را متوقف سازد

وزارت خارجه آمریکا- واشینگتن -۳ژانویه ۲۰۱۹: مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا طی یک بیانیهٔ مطبوعاتی با عنوان «هشدار به رژیم ایران حول پرتاب فضایی موشک‌ها که قطعنامه ۲۲۳۱ را نقض می‌کنند»، نوشت: وزارت دفاع رژیم ایران علنا طرح‌هایی را اعلام کرده که در ماه‌های آینده سه سیستم پرتاب فضایی موشک را آزمایش می‌کند. چنین اقداماتی یکبار دیگر سرپیچی رژیم ایران از قطعنامه ۲۲۳۱شورای امنیت سازمان ملل است.

بیانیه وزیر خارجه آمریکا می‌افزاید: آمریکا مستمرا هشدار داده که استفاده از موشک‌های بالستیک و قاره پیما توسط رژیم ایران تاثیری بی ثبات کننده بر این منطقه دارد. فرانسه، آلمان، انگلستان و بسیاری از کشورهای دیگر در جهان نسبت به این آزمایش‌های موشکی ابراز نگرانی عمیق کرده‌اند. رژیم ایران اصلی ترین حکومت حامی تروریسم در جهان است و با زیرپا گذاشتن قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت، موشک‌ها و تکنولوژی آن را برای نیروهای نیابتی خود در خاورمیانه ارسال می‌کند.

مایک پمپئو در بیانیه خود هشدار داد: آمریکا قصد ندارد درکناری ایستاده و نظاره‌گر این باشد که سیاست‌های مخرب رژیم ایران ثبات و امنیت بین‌المللی را در معرض خطر قرار دهد.

به رژیم اندرز میدهیم، برای اجتناب از انزوای اقتصادی و دیپلماتیک هر چه عمیق‌تر، در پرتاب‌های تحریک آمیز تجدید نظر کند و تمام فعالیت‌های مربوط به موشک‌های بالستیک را متوقف سازد

در همین حال،جان بولتون مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا در باره سفر قریب الوقوع خود به خاورمیانه اعلام کرد: هدفش از این سفر گفتگو در باره مقابله با رفتار شرورانه رژیم ایران در منطقه است و ژنرال دانفورد رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا و سفیر جیمز جفری نماینده ویژه آمریکا در رابطه با سوریه، به وی ملحق خواهند شد.

بیانیه وزیر امور خارجه پمپئو سایت وزارت خارجه ایالات متحده ۳ژانویه ۲۰۱۹ – ۱۳/۱۰/۹۷

وزیر خارجه آمریکا:

مقابله با رژیم ایران در سوریه ادامه دارد

وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه با تلویزیون نیوز مکس درباره خروج نیروهای آمریکایی از سوریه گفت: رئیس جمهور دونالد ترامپ به صورت شفاف اعلام کرد که در منطقه مبارزه علیه داعش و مقابله با رژیم ایران باید ادامه یابد.

مایک پومپئو افزود: من نمی‌توانم به شما در مورد خروج نیروها از سوریه زمانبندی بدهم.کارزارمقابله با ایران درسوریه ادامه دارد. و ما همه این کارها را تا دستیابی به همه نتایج ادامه خواهیم داد.

مایک پومپئو در پاسخ به سوالی در مورد تحریم‌های نفتی و معافیت‌هایی که به چند کشوردر خصوص خرید نفت از رژیم داده شده است، گفت: معافیت‌ها برای شش ماه بوده و ما مستمراً در حال ارزیابی هستیم که آیا این معافیت‌ها از نظر سیاست ما منطقی و درست هست یا خیر

وزیر خارجه آمریکا ضمن تاکید براعمال قاطع تحریم‌های نفتی علیه دیکتاتوری آخوندی و همزمان حصول اطمینان از عرضه کافی نفت خام در بازار جهانی، گفت: تحریم‌ها علیه رژیم ایران یک هدف نهایی دارند و آن این است که شرایطی ایجاد شود که مردم ایران زندگی بهتری از زندگی تحت این رژیم استبدادی داشته باشند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.