سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

هشدار مجدد وزیر خارجه آمریکا درباره اعمال تروریستی رژیم آخوندی دراروپا

0 29

وزیر خارجه آمریکا روز پنجشنبه ۲۱ تیرماه در آستانه دیدار با مقام‌های اروپایی در بروکسل، بار دیگر نسبت به‌اقدامات تروریستی حکومت آخوندی در کشورهای اروپایی هشدار داد و بر مقابله با آن تأکید کرد.

مایک پمپئو با درج نقشه‌یی که در آن محل‌های برخی از اعمال تروریستی رژیم آخوندی از جمله عملیات تروریستی نیروی قدس و حزب‌الشیطان وابسته به‌رژیم در کشورهای مختلف اروپایی بین سال‌های ۱۳۵۷ تا ۱۳۹۷ از جمله در فرانسه، انگلستان، آلمان، اتریش، ایتالیا، بلغارستان، یونان و ترکیه به‌ثبت رسیده، گفت: «ما از متحدان و شرکایمان می‌خواهیم که همه منابع مالی را که این رژیم از آن برای تأمین مالی تروریسم و جنگ‌های نیابتی استفاده می‌کند، قطع کنیم. معلوم نیست که در چه زمانی (رژیم) ایران تلاش بعدی خود را در یکی از کشورهای ما برای دامن‌زدن به‌تروریسم، خشونت و بی‌ثباتی به‌عمل خواهد آورد».

وزیر خارجه آمریکا هم‌چنین تأکید کرد: «(رژیم) ایران در نقض آشکار قطعنامه‌های شورای امنیت به‌ارسال تسلیحات در سراسر خاورمیانه ادامه می‌دهد. رژیم ایران می‌خواهد در هر کجا که بتواند، مشکل ایجاد کند.این مسئولیت ماست که آن‌را متوقف کنیم».

پمپئو در پیام دیگری درباره مقابله با مداخلات رژیم در سوریه گفت: «همراه با متحدانمان در انگلستان، فرانسه، آلمان، عربستان و اردن… بر حمایتمان از روند سیاسی در سوریه و هدفمان برای حذف نفوذ (رژیم) ایران، شکست‌دادن داعش و مقابله با تسلیحات شیمیایی، تأکید کردیم».

آسوشیتدپرس درگزارش هشدارهای وزیر خارجه آمریکا راجع به‌تروریسم رژیم آخوندی دراروپا نوشت: پمپئو به‌دستگیری دیپلمات (رژیم ) ایران دروین دررابطه بابمب گذاری درگردهمایی اپوزیسیون ایران اشاره د ارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.