هشدار عربستان سعودی نسبت به دخالتهای رژیم ایران

105

سفیر عربستان سعودی در سازمان ملل‌متحد نسبت به سیاستهای مداخله‌جویانه رژیم ایران در منطقه هشدار داد و گفت باید کشورهای عربی و آمریکا در مقابل این سیاست‌ها بایستند.

عبدالله المعلمی سفیر عربستان سعودی در سازمان ملل در گفتگویی با تلویزیون العربیه ۵مهر ۹۶ در مورد سخنان دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا و مقامهای عربستان سعودی و امارات متحده عربی در مجمع عمومی سازمان ملل‌متحد علیه صدور تروریسم توسط رژیم ایران گفت: در مجمع عمومی سازمان ملل در ارتباط با رژیم ایران اجماعی گسترده وجود داشت. این رژیم راه درستی نمی‌رود و به هیچ اصول و پرنسیبی پایبند نیست. این رژیم در منطقه آشوب به‌پامی‌کند و می‌خواهد نیروی موشکی و بالستیکی‌اش را به رخ کشورهای منطقه بکشاند.

نیات این رژیم در منطقه سازنده نیست. می‌بایست جلو حمایت آن از تروریسم و دامن زدن به فرقه‌گرایی در منطقه را گرفت. سخنانی که در سازمان ملل شنیدیم نشان می‌دهد عربستان سعودی و کشورهای برادر و دوست، همه بر جلوگیری از این‌گونه فعالیتها تأکید دارند.

العربیه: رئیس‌جمهور آمریکا توافق اتمی میان رژیم ایران و کشورهای پنج به‌علاوه یک را بدترین توافق در تاریخ آمریکا توصیف کرد. معنی بیرون کشیدن آمریکا از توافق اتمی با رژیم ایران چیست؟ خیر است یا شر؟

عبدالله المعلمی: در واقع این موضوع ویژه عربستان سعودی نیست چرا که این توافق میان پنج کشور بزرگ و رژیم ایران بوده. آیا آمریکا می‌تواند از این توافق بیرون بکشد؟ نمی‌دانیم ولی اغلب محورهای توافق که به نفع رژیم ایران است اجرا شده. ممنوعیت تجارت با ایران، مجازات ها و بلوکه شدن سرمایه‌های این رژیم برداشته شده و مبالغ هنگفتی پول با هواپیماهای ویژه به ایران منتقل شده است. حتی اگر آمریکا بخواهد از این توافق بیرون بیاید نمی‌دانیم که این به‌معنی فرصتی برای رژیم ایران و از سر گیری برنامه اتمیش خواهد بود یانه…

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here