سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

هشدار رئیس جمهور امریکا به اروپا در مورد دورزدن تحریم‌ها و تهدید به مجازات‌های سنگین

0 23

آسوشیتدپرس گزارش داد، رئیس‌جمهور آمریکا به اروپا هشدار داده است که تلاش نکنند تحریم‌ها علیه رژیم ایران را دور بزنند، و اگر دست به چنین اقدامی بزنند مشمول جریمه‌ها و مجازات‌های سنگین خواهند شد.

این خبرگزاری افزود: دولت ترامپ تلاش‌های اروپا برای راه‌اندازی سازوکار ویژه مالی به منظور تسهیل تجارت با رژیم ایران و پرهیز از نقض تحریم‌هایی که آمریکا علیه این رژیم اعمال کرده را از نزدیک زیر نظر دارد.

به گفته یک مشاور خارجی دولت دونالد ترامپ، ایالات متحده نگرانی‌های زیادی نسبت به سازوکار ویژه مالی اروپا برای تبادلات مالی با رژیم ایران دارد.

سناتور مارکو روبیو نیز گفت، ”ما باید با تلاش‌هایی برای ایجاد کانال‌های مالی خارجی که به رژیم ایران این امکان را می‌دهد که کارزار فشار حداکثری آمریکا را دور بزند مخالفت کنیم؛ بویژه وقتی که معافیت‌های انساندوستانه، هم اکنون در قوانین تحریم‌های آمریکا وجود دارد.

آسوشیتدپرس هم‌چنین نوشت: در حالیکه آمریکا برای عواقب بالقوه حرکت احتمالی اروپا آماده میشود، در عین حال، کارزار تحریم‌های خود علیه ایران را هم‌چنان به پیش میبرد و اجلاس جهانی برای مقابله با تهدیدهای رژیم ایران را در لهستان تدارک می‌بیند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.