هشدار بحرین:‌ رژیم ایران تهدیدی برای جامعه جهانی است

117

وزیر خارجه بحرین در یک مصاحبه اختصاصی با تلویزیون العربیه تصریح کرد که رژیم ایران نه تنها تهدیدی برای منطقه بلکه برای کل جامعه بین‌المللی است.

تلویزیون العربیه ۴مهر ۹۶:

احتمال زیادی وجود دارد که در ۱۵اکتبر آینده آمریکا از توافق اتمی با رژیم ایران بیرون بکشد. این بیرون کشیدن چه عواقبی برای منطقه دارد؟

وزیر خارجه بحرین:‌ این دو کشور منبع اصلی خطر در دنیا هستند.

اینها تنها برای منطقه خطرناک نیستند بلکه خطر جهانی اند.

کره شمالی برخوردهایش و تجارب موشکی‌اش خطری جهانی است. هیچ کس حاضر به پذیرش این خطر نیست. رژیم ایران و برنامه موشکی و اتمیش خطری جهانی است. به این دلیل در سازمان ملل‌متحد تمامی کشورهای جهان بر روی این دو خطر جهانی تمرکز کردند

ما امیدواریم که رژیم ایران به این توافق التزام کامل داشته باشد. در قبال آژانس انرژی اتمی شفاف باشد و اگر شفاف نباشد می‌گوییم به توافق التزام نداشته است.

این بزرگترین تهدید روشنی است که بیشتر از سایتها و غنی‌سازی اهمیت دارد.

با عدم التزام به توافق خودشان با دست خودشان توافق را زیر پا می‌گذارند و درصورتی‌که جهان هر اقدامی علیه آنها بکند خودشان مسؤل هستند

رابطه رژیم ایران و قطر بعد از این بحران ایجاد نشده بلکه از قبل وجود داشته است. امیر قطر دعوت می‌کرد که با ایران گفتگو کنیم علاقه داشتند که رابطه ما با رژیم ایران بهتر شود و ما همیشه این کلام را می‌شنیدیم و این کلام هنوز ادامه دارد. این موضوع فایده‌ای ندارد. چرا که خطر از ایران می‌آید.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here