هراس رژیم آخوندی از تحریم‌های جدید کنگرة آمریکا، رسانه های حکومتی: جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها در هر مسئله‌ای اختلاف داشته باشند، در دشمنی با نظام هیچ اختلافی‌ندارند.

77

سپاه پاسداران درباره گزارش گزارشگر ویژه سازمان ملل در مورد وضعیت وخیم حقوق‌بشر در ایران که در آن موضوع قتل‌عام سال ۶۷ مطرح شده، با یاوه سرایی در خبرگزاری خود نوشت: این گزارش از فقر فهم مسایل حقوق‌بشر اسلامی رنج می‌برد و گزارش حقوق بشری گزارشگر سازمان ملل در حد انشای یک دانش آموز مدرسه نزول یافته است.

سپاه پاسداران در ادامه ادعای مسخره خود با منطق قرون وسطایی آخوندها نوشت: این گزارش مانند گزارش قبلی ایشان و یازده گزارش قبلی احمد شهید, حق قصاص را مساوی با اعدام پنداشته است و این در حالیست که قصاص, حقی برای اولیای دم است و حداقل انتظار از خانم گزارشگر که مسلمان می باشند این بود که این موضوع را در گزارش خود لحاظ میکردند.

سپاه پاسداران با غیظ و بلاهت افزود: خانم عاصمه جهانگیر اشکال کرده اند که چرا برخی مجازاتها مثل شلاق زدن یا قصاص عضو در ایران اسلامی اجرا می شود؟!

کیهان خامنه‌ای در ارتباط با تحریمهای جدید کنگره آمریکا با تیتر بزرگ «تحریم پشت تحریم» و «تصویب تحریم موشکی در آستانه اجرای مادر تحریم‌ها» نوشت: در ابتدای این طرح، با اشاره به قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل که از نظام خواسته بر روی موشک‌های بالستیکی که برای داشتن توانمندی حمل کلاهک هسته‌ای طراحی شده‌اند، کار نکند، آمده است: سیاست ایالات متحده این است که از هرگونه فعالیت ایران در ارتباط با موشک‌های بالستیکی که برای داشتن توانمندی حمل کلاهک هسته‌ای طراحی شده‌اند، از جمله شلیک با استفاده از چنین فناوری‌های موشکی، جلوگیری کند.

این روزنامه می‌افزاید: این طرح رئیس‌جمهور آمریکا را موظف می‌کند که افرادی را که آگاهانه به برنامه موشکی ایران کمک کرده و تحریم‌های موشکی و تسلیحاتی ایران را نقض کرده‌اند، در فهرست تحریم قرار بدهد.

کیهان خامنه‌ای نوشت: نکته قابل تأمل در تصویب تحریم موشکی ااین است که در آستانه اجرای مادر تحریم‌ها به تصویب رسیده و بر این اساس شروع جدی سیاه‌چاله تحریم ۳روز دیگر خواهد بود. یعنی زمانی که وزارت خزانه‌داری تعداد زیادی از افراد و نهادها را به دلیل ارتباط با سپاه درون لیست تحریم قرار دهد.

روزنامه ولی فقیه ارتجاع در حالی که تلاش می‌کرد، تقصیر مصوبات اخیر را به گردن با ند روحانی بیندازد نوشته است: رویکرد انفعالی دولت در «امضای توافق به هر قیمت» و سپس «حفظ برجام به هر قیمت» موجب شد تا شاهد سونامی تحریم‌ها در پسابرجام باشیم.

این روزنامه حکومتی افزود: علیرغم ادعای جریان غربگرا درخصوص وجود اختلاف میان دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان در موضوع ایران، ۴۲۳ رأی موافق در مقابل ۲ رأی مخالف برای چندمین بار ثابت کرد که جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها در هر مسئله‌ای اختلاف داشته باشند، در دشمنی با جمهوری اسلامی هیچ اختلاف‌نظری ندارند. آنها با همه اختلافات ریز و درشت در مسائل مختلف، وقتی پای مسئله دشمنی با نظام به میان می‌آید، همه اختلافات ‌ را اینگونه کنار گذاشته و وحدت کلمه را اینگونه به نمایش می‌گذارند! این موضوع باید یک درس باشد.

یک روزنامه دیگر باند خامنه‌ای به نام وطن امروز با تیتر «تحریم پس از هر آزمایش موشکی» نوشت: براساس این طرح اگر رئیس‌جمهور آمریکا آزمایش‌های موشکی ایران را مغایر قطعنامه ۲۲۳۱ تشخیص دهد، کنگره تحریم‌های جدیدی علیه نظام اعمال می‌کند.

این روزنامه حکومتی به نقل از یک سرکرده سپاه پاسداران نوشت: هیچ‌گونه توقفی در برنامه موشکی به وجود نخواهد آمد.

اما کیهان خامنه‌ای در سرمقاله خود از تن دادن حکومت آخوندی به برجام موشکی ابراز نگرانی کرد و نوشت: همیشه در بحث مهار قدرت در ایران تکیه اصلی روی وضع داخلی بوده است. وقتی غرب سپاه را هدف قرار می‌دهد، می‌داند که تضعیف آن فقط در داخل امکانپذیر است. تکیه آمریکا به بعضی از مسئولان است که با تحلیل خطا نشان می‌دهندکه آماده پذیرش تحمیل تازه هستند.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here