سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

هدف سفر پومپئو به منطقه ساختن ائتلافی در سراسر جهان برای مقابله با تروریسم حکومت ایران اعلام شد

0 30

مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا که در آغاز سفر خود به خاورمیانه وارد اردن شده است، یک روز پیشتر طی مصاحبه یی گفت: بخشی از سفرمن به خاورمیانه قطعاً برای ادامه ساختن ائتلافی است شامل کشورهای خلیج‌فارس و همچنین شامل کشورهای اروپایی و کشورهای آسیایی در سراسر جهان تا بدانند بزرگترین حکومت حامی تروریسم در جهان را باید وادار کرد که از تروریسم دست بکشد.

وزیر خارجه آمریکا در آستانه سفرش به خاورمیانه در مصاحبه با سی.ان.بی.سی خاطر نشان کرد: هیچ تغییری در استراتژی ایالات متحده برای مقابله رژیم ایران در کار نیست آمریکا متعهد به مقابله با مداخلات شرورانه رژیم ایران و فعالیت‌ها و خطراتی است که برای جهان ارائه می‌کنند.

پومپئو گفت: خروج نیروهای آمریکایی از سوریه تغییری در ماموریت ایالات‌متحده برای مهار مداخلات رژیم ایران در خاورمیانه ایجاد نمی‌کند. این تصمیم هم چنین تعهد آمریکا به شکست داعش را تغییر نمی‌دهد.

وی افزود: ما قرار است ۲۰۰۰سرباز را از سوریه بیرون بکشیم ولی ماموریت و هدفی که ما طی ۲۴ ماه در این دولت درگیرآن بودیم بطورکامل به قوت خود باقی می‌ماند.

خبرگزاری بلومبرگ گزارش داد: مایک پومپئو وزیر خارجه آمریکا تاکید کرد آمریکا استراتژی وسیعی را برای مقابله با رژیم ایران در سراسر منطقه دنبال می‌کند و متعهد است که رژیم جمهوری اسلامی و دست نشاندگانش را از سوریه بیرون کند. وی گفت کارزار علیه رژیم ایران یک ذره هم تغییر نکرده و آمریکا برای مقابله با دخالت‌های رژیم ایران در سوریه، عراق، لبنان و یمن تلاش می‌کند.

خبرگزاری بلومبرگ نوشت: وزیر خارجه آمریکا می‌گوید، کارزار علیه جمهوری اسلامی در سوریه و منطقه پارامترهای زیادی دارد که برخی از آنها علنی هستند. تحریم‌ها علیه عمده بانک‌ها و بخش نفتی و تلاش‌های دیپلوماتیک از جمله این اقدامات هستند. هم‌چنین تلاش‌های دیپلوماتیک صورت می‌گیرد تا کشورهای اروپایی برخی از توطئه‌های ترور و سوءقصدهای خنثی شده رژیم ایران را جدی بگیرند.

بلومبرگ افزود: یک هدف سفر وزیر خارجه آمریکا به منطقه خاورمیانه این است که متحدان آمریکا را مطمئن سازد که ایالات متحده به متوقف ساختن غارتگری و درندگی رژیم ایران متعهد است و هیچ طرحی برای مذاکره با این رژیم در کار نیست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.