نیکی هیلی سفیر امریکا در ملل متحد اعلام کرد تازمانیکه مطمئن نشویم رژیم ایران بر سوریه چیره نخواهد شد از آنجا خارج نخواهیم شد

11
نیکی هیلی سفیر

نیکی هیلی سفیر آمریکا در ملل متحد اعلام کرد آمریکا سه هدف عمده در سوریه دارد و تا وقتی این اهداف محقق نشود، نیروهای آمریکایی از سوریه خارج نخواهند شد.

نیکی هیلی در مصاحبه با سی.بی.اس. درباره همدستی و شراکت رژیم آخوندی در جنایات اسد و پیام تهاجم هوایی به دیکتاتور سوریه گفت: «هدف ما ارسال یک پیام بسیار قوی به اسد و دوستانش بود مبنی بر این‌که ما قصد نداریم نظاره‌گر این باشیم که آنها به استفاده از تسلیحات شیمیایی علیه مردم ادامه بدهند…».

وی افزود: «طبعاً ما می‌دانیم که کارمان در سوریه تمام نشده و می‌دانیم که این امر به بشار اسد بستگی دارد و این‌که آیا او مجدداً از تسلیحات شیمیایی استفاده می‌کند یا خیر. اگر دوباره دست به این کار بزند، رئیس‌جمهور آمریکا به روشنی تمام گفته است که سلاح‌های ارتش ایالات متحده بارگذاری‌شده و آمادة اقدام و شلیک است».

سفیر آمریکا در ملل متحد، در پاسخ به سئوالی دربارة زمان خروج نیروهای آمریکا از سوریه، تصریح کرد: «سه موضوع هست که ما باید برای رسیدن به آن نقطه انجام بدهیم. اول اینکه رئیس‌جمهور به‌خوبی روشن ساخته، ما نمی‌توانیم استفاده از تسلیحات شیمیایی را در هیچ‌کجا بپذیریم… ثانیاً می‌خواهیم… داعش به‌طور کامل و به‌نحوی شکست بخورد که بدانیم منطقه را باثبات کرده‌ایم… و سوم می‌خواهیم مطمئن شویم که نفوذ (رژیم) ایران بر منطقه چیره نشود. (این رژیم) به ایجاد مشکل در سراسر منطقه ادامه می‌دهد و ما می‌خواهیم تضمین کنیم که این متوقف شود».

نیکی هیلی در مصاحبه با فاکس‌نیوز نیر سه هدف مورد نظر رئیس‌جمهور آمریکا در سوریه را تشریح کرد و گفت: «تا وقتی این اهداف را محقق نکنیم، (سوریه) را ترک نخواهیم کرد».

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here