نیکی هیلی: راه‌حل در سوریه سیاسی و بدون دخالت رژیم ایران و اسد خواهد بود

87

نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد، گفت، راه‌حل پایدار صلح در سوریه از طریق انتقال سیاسی و بدون نفوذ ایران یا اسد صورت خواهد گرفت. نباید به جای داعش، رژیم ایران در سوریه اعمال نفوذ کنند.

وی که روز چهارشنبه ۵مهر در شورای امنیت سازمان ملل‌متحد سخنرانی می‌کرد افزود: «قرار نیست پس از شبه‌نظامیان داعش اسد یا رژیم ایران سوریه را به کنترل خود درآورند».

به گزارش العربیه نیکی هیلی گفت:‌ «ایالات متحده نسبت به یافتن راه‌حلی برای پایان دادن به بحران سوریه پایبند و متعهد است. ما باید اطمینان حاصل کنیم که کمکهای بشردوستانه به مناطق محاصره شده برسد و از رژیم اسد باید خواسته شود که چرا از رسیدن کمکهای بشر دوستانه ممانعت به‌عمل می‌آورد».

از سوی دیگر خبرگزاری رویتر روز پنجشنبه ۶مهر گزارش داد استفان دمیستورا نماینده ویژه سازمان ملل خواهان دور جدیدی از گفتگوهای سوریه در هفته‌های آینده است

وی روز چهارشنبه گفت امیدوار است تا دور جدیدی از گفتگوهای سوریه را در ژنو در هفته‌های آینده برگزار نماید. دمستورا در شورای امنیت سازمان ملل‌متحد گفت: ”من از هر دو طرف می‌خواهم تا وضعیت را همراه با واقعگرایی و مسئولیت در قبال مردم سوریه مورد ارزیابی قرار دهند و برای شرکت در گفتگوهای ژنو به‌طور جدی آماده شوند“. او گفت قصد دارد تا دور هشتم گفتگوها در رابطه با این درگیری خونین شش ساله را قبل از اکتبر یا اوایل نوامبر برگزار کند.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here