نیوت گینگریچ: مقاومت ایران در داخل کشور از شبکه‌ عظیمی برخوردار است و منابع آنها درست می‌گویند

113
نیوت گینگریچ در گردهمایی

نیوت گینگریچ رئیس پیشین کنگره آمریکا در مصاحبه با فاکس‌ نیوز درباره انتشار کتاب و گزارشهای جدید مقاومت ایران درباره فعالیت‌های اتمی رژیم آخوندی، گفت: «(مقاومت ایران) بهترین منبع افشاگریهای اتمی از داخل ایران است.

گینگریچ در این مصاحبه هم‌چنین خواهان اعمال تحریم‌های سخت‌تر علیه رژیم شد و در پاسخ به این سؤال که گزارش جدید شورای ملی مقاومت که شما برای آن احترام قائلید و به خوبی آن‌را می‌شناسید، چه تأثیری بر تحولات مربوط به ضرب‌الاجل ۱۵اکتبر و تصمیم رئیس‌جمهور آمریکا خواهد داشت، گفت:

این گروهی است که من با آن در گذشته کار کرده‌ام، از همان زمان که سخنگوی (کنگره) بودم. آنها به اشتباه تمام توسط حکومت ایران و وزارت‌خارجه ما متهم بودند که یک گروه تروریستی هستند. و وجدان بوروکراتیک در دوران کلینتون، تصمیم گرفته بود به حکومت ایران گوش کند. واقعیت این است که آنها بهترین منبع از داخل ایران بوده‌اند. آنها شبکه‌های عظیمی از پرسنل و خانواده بزرگی دارند. پس احتمالاً درست می‌گویند. نمی‌دانم چه‌طور می‌شود تصور کرد که رئیس‌جمهور، با توجه به آنچه در ملل‌متحد و علناً گفته است، توافقی را تأیید کند که آن‌را بدترین توافق صورت‌گرفته می‌نامد…

هم‌چنین مارک دوبوویتس مدیر اجرایی بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها در توئیتر خود درباره گزارش مقاومت ایران، نوشت: «هرگونه توافق معقول با (رژیم) ایران می‌تواند اجازه راستی‌آزمایی از چنین افشاگریهایی را بدهد… . باید از این تأسیسات بازدید به‌عمل بیاید».

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here