سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

نمونه دیگری از: تلاش ننگین اطلاعات و سپاه آخوندها در رابطه با رسانه‌ها، «شبکه خبرنگاران دوست» در خدمت فاشیسم دینی

0 55

درحالیکه نازنین زاغری زندانی در زندان اوین در اعتراض به شرایط زندان و عدم دسترسی به خدمات پزشکی دست به یک اعتصاب غذای سه روز زده است، همسر انگلیسی او ریچارد راتکلیف، روز ۱۴ژانویه۲۰۱۹(۲۴دی۹۷) در یک کنفرانس مطبوعاتی در لندن، فشارهای غیر انسانی حکومت آخوندی علیه نازنین زاغری را فاش کرد.

وی از جمله گفت: دلیل دیگری که غیر از موضوع رسیدگی پزشکی به این اعتصاب غذا وجود دارد این است که نازنین در ۲۹دسامبر بعد از کریسمس توسط دو بازجوی سپاه پاسداران در زندان تحت فشار قرارگرفت تا دو مطلب را قبول کند. آنها به او وعده یک مرخصی کوتاه مدت در ماه ژانویه دادند که او آن را نپذیرفت زیرا پیامدهای آن برای خودش و فرزندش خیلی رنج آور بود، به طور واضح نازنین درمعرض یک معامله و بازی سیاسی قبل از دادگاه رسیدگی به بدهی خودسرانه رژیم ایران در لندن قرار گرفته است ولی بدتر موضوع دوم بود که به شدت او را تحت فشار قرار دادند تا برای[رژیم] ایران در بریتانیا جاسوسی کند و می‌خواستند او را با رسانه‌هایی مرتبط سازند که وی هیچ ارتباطی با آنها نداشت.

تحت فشار گذاشتن یک زن زندانی برای اینکه در «شبکه خبرنگاران دوست»‌، در خدمت سپاه و اطلاعات آخوندها قرار بگیرد و برای رژیم آخوندی جاسوسی کند، باردیگر استفاده رذیلاته فاشیسم دینی حاکم برایران را در استفاده از پوشش خبرنگاری درغیر انسانی ترین شکل آن در مقابل چشم جهانیان و مردم ایران قرار میدهد.

کمیسیون امنیت و ضدتروریسم شورای ملی مقاومت ایران بارها در این رابطه روشنگری کرده است. ازجمله در اطلاعیه هفتم آبان ۹۷ در مورد «توییت‌های افشا شده ماشین سایبری رژیم آخوندی» اعلام کرد:

«توییت‌های افشا شده این حقیقت را بخوبی روشن میکند که رژیم برای قالب کردن دروغ‌هایش از پوشش خبرنگاری و ”خبرنگاران دوست“ استفاده میکند. واشنگتن پست ۱۷ اکتبر نوشت: ”اطلاعات جدید توییتر نشان می‌دهد که (کاربران رژیم) ایران تحت عنوان خبرنگاران خارجی خود را پنهان کرده بودند تا پیام‌های سیاسی را در اینترنت پخش کنند“.

لینک به اطلاعیه شورا – ۷ آبان۹۷

همچنین در اطلاعیه کمیسیون امنیت و ضد تروریسم شورا در ۲۸ شهریور ۹۷‌،سناریوهای کثیف دیکته شده از سوی وزارت اطلاعات به شبکه ”خبرنگاران دوست“ علیه مجاهدین، با جزئیات و همراه با اسناد و مدارک و اسامی مستخدمان، فاش شده بود:

از این پیشتر، مجاهدین در روشنگری‌ها و نامه‌های متعدد در مورد عملکرد «شبکه خبرنگاران دوست» در الجزیره انگلیسی (متعلق به شیخ نشین قطر، متحد ارتجاع حاکم بر ایران) و در تلویزیون کانال ۴ انگلیس را افشاکرده بودند.

نمونه دیگر، خبرنگاری به نام جیسون رضائیان است که رژیم آخوندی وی را زندانی وگروگان گرفته بود و در معامله اتمی با اوباما آزاد کرد و بعد از آن در مطبوعات آمریکا و انگلیس به مصرف شیطان سازی علیه مجاهدین و مقاومت رسید. هدف از بسیج لجن پراکنی و شیطان سازی، القاء این نکته است که رژیم آخوندی حاکم بر ایران آلترناتیوی ندارد و هر ایرادی هم که داشته باشد بهتر از مجاهدین است و در نتیجه بشتابید و با همین رژیم معامله کنید و از مزایای آن برخوردار شوید! دژخیم فلاحیان وزیر پیشین اطلاعات آخوندها در ۱۸ تیر ۱۳۹۶ در یک مصاحبه تلویزیونی گفته بود:

آخوند علی فلاحیان وزیر سابق وزارت منفور اطلاعات در مصاحبه با یک خبرنگار حکومتی ـ ۱۸ تیر ۹۶:

علی فلاحیان: وزارت اطلاعات پوشش لازم داره برای جمع آوری اطلاعات، چه در داخل و چه در خارج، یعنی مثلا ما که یک مامور اطلاعاتی نمی‌فرستیم بره، فرض کنید که المان یا روسیه یا آمریکا، بگه خوب من از وزارت اطلاعات هستم لطفا اطلاعات تون رو به بنده بدهید، هان؟! در پوشش کارهای بازرگانی یا بیشتر شغلهای شما خبرنگاری…، خوب خبرنگارها خیلی‌هاشون عوامل مثلا اطلاعاتی‌اند…

حسین دهباشی: ما نیستیم

علی فلاحیان: در آمدی که نداره خبرنگاری! باید با یک سرویسی… حالا شوخی می‌کنم…

حسین دهباشی: نه بابا شرافت قلم بالاتر از این حرف‌هاست حاج آقا.

علی فلاحیان: من قبول دارم، ولی بالاخره این پوشش رو لازم داره… عرض می‌شود که در همه پوشش‌ها ما هستیم… اینها پوشش بوده، یک بخشش پوشش است…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.