سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

نمایندگان کنگره آمریکا‌: دستگیری مأموران اطلاعاتی رژیم ایران در آمریکا نگران‌کننده است

0 33

اعضای کنگره آمریکا از دستگیری دو مأمور اطلاعاتی رژیم ایران در آمریکا ابراز نگرانی کردند. این مأموران مشغول جاسوسی علیه مجاهدین خلق ایران بودند.

واشنگتن فری بیکن ۲۹اوت ۲۰۱۸

قانونگذاران هشدار می‌دهند: دستگیری جاسوسان ایرانی در آمریکا «تنها نوک کوه یخ است».

بنا به گفته قانونگذاران ارشد و مقامات آمریکایی که با واشنگتن فری بیکن در مورد این موضوع صحبت کردند، دستگیری دو مأمور ایرانی متهم به انجام عملیات جاسوسی در خاک آمریکا فقط « نوک کوه یخ» در رابطه با تلاشهای رژیم ایران برای انجام عملیاتهای اطلاعاتی در آمریکاست که می‌تواند به حمله‌ای تروریستی بیانجامد.

پیتر روسکام: حضور مأموران اطلاعاتی رژیم ایران تعجب‌آور نیست

به‌دنبال دستگیری دو ایرانی متهم به جاسوسی در منطقه کالیفرنیا پیتر روسکام نماینده جمهوریخواه از ایالت ایلی نویز به فری بیکن گفت محتمل است که ایران چندین مأمور خود را در آمریکا برای انجام عملیات اطلاعاتی مستقر کرده باشد.

روسکام گفت در حالی که (خبر)دستگیری دو ایرانی در مطبوعات با شوک همراه بود ولی او از این دستگیریها که مدرک قاطعی از تلاشهای رژیم ایران برای دامن زدن به اختلاف در سراسر جهان از جمله در خاک آمریکاست متعجب نشده است.

روسکام در مصاحبه‌یی گفت:« این نوک کوه یخ است ». « این جای تعجب ندارد و این نتیجه گرفتن کمک مالی رژیم ایران از دولت اوباما در توافق اتمی است».

پیتر روسکام گفت: «رژیم ایران با مصونیت عمل می‌کند توافق (اتمی) آنها را جری کرده است. متأسفأنه این وضعیت تماماً قابل پیش‌بینی بود. به یک رژیم کینه توز مبالغ عظیمی پول بدون آن که تاثیر مهار کننده‌ای داشته باشید، بدهید این چیزیست که اتفاق می‌افتد».

سلولهای خفته رژیم ایران در آمریکا

قانونگذاران و کارشناسان مدتهاست هشدار می‌دهند رژیم ایران برخی از «سلولهای تروریستی خفته» از مأموران را در سراسر آمریکا مستقر کرده است. این مأموران با مصونیت عمل کرده و ممکن است زمینه را برای حملات تروریستی در ابعاد بزرگی در خاک آمریکا آماده کنند.

وزارت دادگستری اعلام کرد، دو ایرانی شناسایی شده، احمد رضا محمدی دوستدار یک تبعه دوملیتی آمریکایی – ایرانی و مجید قربانی یک شهروند ایرانی و ساکن کالیفرنیا رسماًً توسط دولت ترامپ «متهم به اقدام از طرف دولت جمهوری اسلامی برای انجام شناسایی مخفی از تأسیسات اسراییلی در آمریکا و جمع‌آوری اطلاعات هویت شهروندان آمریکایی و اعضای اپوزیسیون مجاهدین خلق بوده‌اند که از تغییر رژیم حمایت می‌کنند.

مقامات آمریکایی که با ارزیابی روسکام موافقند به فری بیکن گفتند: «ایران عملیات گسترده جاسوسی و اطلاعاتی را در آمریکا با مصونیت عملی، اداره می‌کند».

نشانه‌های تغییر سیاست در آمریکا

دستگیری دو ایرانی متهم نشان‌دهنده تغییر مهم در سیاستی است که می‌تواند به دستگیری مأموران بیشتری بیانجامد….

سناتور مارکو روبیو (جمهوریخواه از فلوریدا) که منتقد مهم رژیم ایران است به فری بیکن گفت دستگیری اخیر دو ایرانی موجب نگرانی بسیار است. روبیوگفت« من عمیقاً با کیفرخواست وزارت دادگستری علیه مأموران منتسب به رژیم ایران نگران شده‌ام. این رژیم حامی حملات تروریستی علیه آمریکاییان در خارج و متحدان ماست و ممکن است به‌دنبال هدف قرار دادن شهروندان آمریکایی در خاک آمریکا باشد».

نقش کنگره در تحقیقات در مورد جاسوسان رژیم ایران

کنگره آمریکا قرار است نقشی مهم در تحقیقات در خصوص این موضوع در ماه آینده ایفا کند. این شامل کار با مأموران فدرال مجری قانون برای اطمینان یافتن از این است که مأموران رژیم نتوانند حملات تروریستی را همآهنگ کنند. اوایل امسال کنگره شهادتی را از یک هیأت کارشناسی از مقامات پیشین آمریکا در مورد سلولهای خفته در آمریکا شنید.

رژیم ایران از طریق تروریستهای وابسته به حزب‌الله می‌تواند به‌راحتی در آمریکا دست به حمله بزند.

مایکل پریجنت مأمور سابق اطلاعات که برای مقابله با نفوذ ایران در منطقه کار می‌کرد در خلال استماع ماه آوریل گفت: «آنها در کار با مواد منفجره بهتر از داعش عمل می‌کنند آنها در سوءقصد و گسترش سلولهای ترور نیز بهتر عمل می‌کنند. آنها در هدف قرار دادن و مراقبت کردن بهتر عمل می‌کنند و می‌توانند حملات را به حزب‌الله واگذار کنند».

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.