سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

تظاهرات‌در اعتراض به نقض‌حقوق بشر،اعدام‌ها و توطئه تروریستی‌در‌ لندن قرار گرفت

0 22

تظاهرات درلندن

محکومیت نقض حقوق بشر و اعدام‌های وحشیانه 

و توطئه‌های تروریستی دیکتاتوری آخوندی

نقض حقوق بشر – اشرف‌نشان‌ها وحامیان مقاومت در لندن در تظاهراتی که در مقابل دفتر نخست وزیر انگلستان برپا کردند، ضمن حمایت از اعتراضات و اعتصاب‌های اقشار به ستوه آمده از ستم و غارتگری حکومت آخوندی، موج اعدام‌ها و جنایات ضد بشری دیکتاتوری آخوندی به خصوص در زندان‌های رژیم و هم چنین توطئه‌های تروریستی اطلاعات آخوندی علیه مجاهدین و مقاومت با سوء استفاده از تسهیلات دیپلوماتیک و به کارگیری دیپلومات تروریست‌ها و عواملش در اروپا و آمریکا را محکوم کردند

در این برنامه شماری از شخصیت‌های حامی مقاومت در انگلستان و نمایندگان جوامع ایرانیان در این کشور سخنرانی کردند.

سخنرانان بر لزوم حسابرسی از رژیم آخوندی به‌خاطر جنایات ضدانسانی و سرکوبگرانه علیه قیام و اعتراضات مردم ایران در داخل کشور و صدور تروریسم به خارج به ویژه توطئه‌های ترویستی علیه مجاهدین و گردهمایی مقاومت ایران و بر ضرورت لیست گذاری تروریستی وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران رژیم ولایت فقیه، تاکید کردند.

آنها هم‌چنین به تحقیقات بین‌المللی پیرامون قتل عام ۳۰ هزار زندانی سیاسی در سال ۶۷ و محاکمه سران رژیم به‌خاطر جنایت علیه بشریت فراخوان دادند.

دکتر جاسلین اسکات، قاضی پیشین و استاد دانشگاه کمبریج انگلستان

در این برنامه، دکتر جاسلین اسکات، قاضی پیشین و استاد دانشگاه کمبریج انگلستان ضمن برشمردن شماری از زندانیان سیاسی که تحت اتهامات واهی توسط رژیم آخوندی بازداشت شده‌اند، گفت: «همه آنها به‌طور خودسرانه توسط یک رژیم غیر قانونی دستگیر شده‌اند… این رژیم دست به جنایت علیه مردم می‌زند و بالاترین آمار اعدام به نسبت جمعیت را در جهان دارد… اما به‌رغم نقض حقوق بشر و دستگیری‌های خودسرانه…، به‌رغم شکنجه، مردم در سراسر ایران تظاهرات و اعتراض می‌کنند و بپا می‌خیزند تا بگویند، دیگر کافی است… ما خواهان آن هستیم تا دولت انگلستان موضع درستی در قبال رژیم ایران اتخاذ کند… من خواهان آن هستم که دولت انگلستان در برابر (رژیم) ایران و نقض حقوق بشر… بایستد و ما هم می‌گوییم که دیگر کافی است».

مالکوم فاولر عضو کانون وکلای انگلستان و ولز

مالکوم فاولر عضو کانون وکلای انگلستان و ولز در سخنانش به موج اعدام‌ها توسط رژیم و هم‌چنین قتل عام ۳۰ هزار زندانی سیاسی در سال ۶۷ پرداخت و تأکید کرد: «بسیاری از عاملان قتل عام ۱۹۸۸، در مواضع بالای (حکومتی) قرار دارند… این وضعیت باید همین الآن خاتمه یابد. انگلستان و دیگر دولت‌ها…، بایستی به‌صراحت و بدون پیش‌شرط جنایات (رژیم ایران) را محکوم کنند… باید تحریم‌هایی را بر عاملان (قتل عام ۶۷) اعمال کنند… تمام روابط دیپلماتیک و تجاری آتی دولت انگلستان و دیگر دولت‌های غربی با (رژیم) ایران، باید به… رعایت حقوق بشر مشروط شود…».

نوکولو عضو کانون وکلای انگلستان

نوکولو عضو کانون وکلای انگلستان از دیگر سخنرانان این برنامه بود. وی گفت: «من مردم ایران را تحسین می‌کنم؛ ایستادگی و پایداری شما در برابر استبداد، باید از سوی همه دنیا مورد تقدیر قرار گیرد… شما خلقی شجاع و الگویی برای همه خلق‌های سرکوب‌شده جهان هستید».

مارگارت اوئن مدیر انجمن زنان برای صلح و دموکراسی

مارگارت اوئن مدیر انجمن زنان برای صلح و دموکراسی ضمن تأکید بر حمایتش از مقاومت مردم ایران و رئیس‌جمهور برگزیده آن، با اشاره به جنایت‌های حکومت آخوندی، گفت: «(رژیم) ایران مرتکب جنایات جنگی بین‌المللی می‌شود، تروریسم را به سراسر جهان صادر می‌کند… (در ایران) مردم به‌طور خودسرانه و بدون دلیل موجهی دستگیر می‌شوند و به بدترین زندان‌ها برده می‌شوند و در آنجا شکنجه… و اعدام می‌شوند».

خانم اوئن با تأکید بر لزوم اولویت‌دادن به مسئله حقوق بشر در قبال تجارت و معامله با رژیم آخوندی، افزود: «مردم شجاع… (در ایران) اکنون در دست به اعتراض می‌زنند… ما به همه شهیدان در ایران درود می‌فرستیم و به همکاری و حمایت از شما ادامه خواهیم داد…».

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.