سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

مسعود تقی پوریان لو نفوذی وزارت اطلاعات بدنام حکومت آخوندی ایران

0 22

مسعود تقی پوریان فرزین لو، یک مأمور نفوذی لو رفته و اعتراف کرده است که در داخل کشور از سال ۱۳۷۶ در خدمت به گشتاپوی آخوندی مشغول جاسوسی و جمع آوری اطلاعات در میان خانواده های مجاهدین و هواداران سازمان بوده که به دستگیری شماری از آنان منجر شد و سپس در مرداد ماه سال ۱۳۸۱ برای نفوذ به درون ارتش آزادیبخش با مأموریت جاسوسی برای انجام عملیات و اقدامات تروریستی به قرارگاه اشرف اعزام گردید ولی کشف شده و به مأموریت خود اعتراف نمود.

با توجه به افشاگری های مجاهدین و گزارش مدیریت ضداطلاعات ارتش آزادیبخش ملی ایران درباره  کشف و خنثی کردن طرحهای نفوذ وزارت اطلاعات (منتشره در اسفندماه سال ۱۳۷۶)، گشتاپوی آخوندی سعی کرد نقاط ضعف سیستم نفوذ خود را که مهمترین آن دخالت مستقیم وزارت برای وصل ارتباط اولیه و برای حل و فصل مسائل اعزام مأموران و عبور دادن آنها از مسیرهای شهری و مرزی بود، تا آنجا که ممکن است با شیوه های غیر مستقیم، جایگزین سازد تا به این ترتیب اثر انگشت خود را باقی نگذارد. یکی از این شگردها به عنوان روش جایگزین، برقراری ارتباط اولیه با تلفن یا نامه با سرپل های مجاهدین در خارج بخصوص با ترفند ارتباط خانوادگی بود تا وصل ارتباط اولیه هر چه طبیعی تر جلوه کند و مأمور اعزامی مورد شک قرار نگیرد.

از این رو، به مسعود تقی پوریان گفته شده بود به منظور سفیدسازی و فریب مجاهدین، از ایران ابتدا به آلمان رفته و سپس از آنجا با توجه به اقوام و بستگانی که در میان رزمندگان ارتش آزادیبخش دارد، مقدمتاً خواهان ارتباط خانوادگی شود و در نهایت درخواست پیوستن به ارتش آزادی بکند.

بدین منظور، نامبرده پس از طی مراحل مختلف جذب، استخدام، آموزش و توجیه برای اجرای مأموریت، ابتدا در تیرماه سال ۱۳۸۱ با دعوت نامه یی توسط برادرش به آلمان نزد او رفته و از طریق وی ریل معمول اقامت را دنبال می کند. بعد از چند هفته با روابط عمومی سازمان در خارج ارتباط برقرار کرده و خواهان صحبت و دیدار با اقوام خود در ارتش آزادیبخش می شود و در حالیکه در ارتباط با وزارت اطلاعات قرار داشته، ابتدا به ترکیه آمده و سپس برای پیوستن به ارتش آزادیبخش به عراق می رود.
اما این طرح فریب وزارت، مانع لو رفتن عامل نفوذی آنها نشد. اسناد زیر گویای پروسه همکاری وی با وزارت جاسوسی و ترور ملایان و اعترافات نامبرده می باشد:


عامل نفوذی اطلاعات آخوندی، پس از برملا شدن مأموریتش از صفوف مجاهدین اخراج شد و به نزد نیروهای آمریکایی رفت. وی در اسفندماه ۱۳۸۳ نزد اربابان خود در وزارت جنایت و کشتار برگشت و به انجام وظایف محوله علیه مجاهدینِ راه آزادی ادامه داد.

زمینه سازی برای جنایت و کشتار مجاهدان آزادی

گماشته اطلاعات آخوندی به محض رسیدن به نزد اربابان خود در ایران، در ادامه مأموریت شکست خورده نفوذ و در راستای اقدامات سرکوبگرانه وزارت علیه مجاهدین به خدمت گرفته شد. شرکت در خیمه شب بازیهای گشتاپوی آخوندی، اقدامات اطلاعاتی در ملاء خانواده ها و هواداران مجاهدین، شرکت در سیرک وحوش ولایت در اطراف اشرف، لجن پراکنی در سایتهای پوششی وزارت اطلاعات، نامه نگاری و ارسال طومارهای مختلفِ ساخته و پرداخته وزارت اطلاعات به منظور مشروع کردن کشتار و هرگونه توطئه و سرکوب مجاهدان در اشرف و لیبرتی و … از دیگر اقدامات کثیف و رذیلانه این مُهره اطلاعاتی علیه مجاهدین و مقاومت ایران میباشد.

یک نمونه از این نوع طومارها، در ارتباط با قتل عام ۱۰ شهریور ۹۲ در اشرف به عنوان یک جنایت علیه بشریت بود که به فرمان خلیفه ارتجاع و بدست پسرخوانده او در عراق صورت گرفت. ولی فقیه ارتجاع بعد از جنایت نیز، از طریق مأموران و گماشتههای خودش از جمله مسعود تقی پوریان دست خونین جلاد را پاک و از جنایتکار تقدیر کرد.

موضوع از این قرار بود که در ۱۵ اسفند ۱۳۹۲ مستخدمان اطلاعات نامه سرگشاده یی را با اسامی دهها تن از باصطلاح جدا شدگان سازمان مجاهدین خلق ایران خطاب به نوری مالکی منتشر کردند.

این رذالت پیشگان طی نامه یی خطاب به «عالیجناب آقای نوری مالکی رئیس الوزرای عراق» «نهایت سپاسگزاری و تشکر عمیق» را به خاطر آن چه که در رابطه با مجاهدین به عمل آورده، تقدیم وی کردند و ضمن تلاش برای طرح آخوندها یعنی جدا کردن سر از بدنه اینطور نوشتند:

«ما افراد جدا شده از تشکیلات این سازمان که بعضاً افراد خانواده های ساکنان کمپ لیبرتی هستیم، همگی … شاهد جنایات، قتل و شکنجه جسمی و روحی رهبری این سازمان هستیم… ما میخواهیم که با هماهنگی و همکاری یونامی و نهادهای ذیربط سازمان ملل متحد و سفارتخانه های کشورهای اروپایی و آمریکا در جهت جدا سازی افراد و بدنه پایین سازمان در کمپ مذکور از رأس و رهبری تشکیلات مخوف آن و اعلام انحلال این رهبری و تشکیلات و خودداری از به رسمیت شناختن و مذاکره با آن تحت پوش دروغین و موهوم نمایندگان ساکنان لیبرتی، تلاش لازم مبذول گردد… ما جدا شدگان از سازمان مجاهدین خلق نیز آماده ایم در این راستا تمام تجارب خودمان را در اختیار دولت عراق و سازمان ملل و کمیساریای عالی پناهندگان ملل متحد قرار بدهیم»

رژیم یک هفته بعد، طومار دیگری با اسامی ۳۲ گماشته خودش البته این بار از داخل کشور خطاب به مالکی، در حمایت از طومار خارج کشوری، علم کرد. در رابطه با این طومار نیز همان خط جدا کردن سر از بدنه تکرار شده بود ضمن اینکه در این طومار چند نفوذی لو رفته مثل مسعود تقی پوریان و جعفر پوراندبیلی و اسماعیل طالبی دیده میشدند. در این طومار آمده بود:

«فرماندهان و روسای برگزیده رجوی از این افراد جدا شده و در مکان های دیگر نگهداری شوند…» (نجات رژیم، ۲۲ اسفند ۱۳۹۲)

صحنه گردانی سیرک وحوش ولایت در اطراف اشرف

مسعود تقی پوریان از جمله گماشته های وزارت اطلاعات است که برای جست و خیز در سیرک وحوش ولایت در اطراف اشرف اعزام شد.

آخوندها در توافق با دولت دست نشانده عراق در زمان نخست وزیری مالکی به راه اندازی سیرک در اطراف اشرف مبادرت کردند.

گشتاپوی آخوندها با استفاده از امکانات و تسهیلات ارگانهای سرکوبگر دولت مالکی، با اعزام و استقرار مأموران و مزدوران خود از داخل و خارج کشور تحت عنوان «خانواده مجاهدین» به در ورودی اشرف، طرح جنایتکارانه آخوندها برای نابودی مجاهدین را دنبال می کرد و با نصب ۳۲۰ بلندگو در اضلاع اشرف با پخش ننگین ترین لجن پراکنیها توسط مأموران بدنام خود به عربده کشی و تهدید به قتل و کشتار اشرفیان پرداخت.

هدف رژیم ضدبشری آخوندی از پروژه ضدانسانی شکنجه روانی اشرفیان به تسلیم کشاندن مجاهدین و از سوی دیگر زمینه سازی برای حمله و کشتار در اشرف به وسیله دولت دست نشانده مالکی بود که حاصل آن، سه قتل عام در اشرف با بیش از ۱۰۰ شهید و ۱۰۰۰ مجروح و یک محاصره ضدانسانی همه جانبه، به موازات شکنجه روانی شبانه روزی به مدت ۶۷۷ روز بود.

پیشبرد طرح های وزارت اطلاعات

از جمله اقدامات مذبوحانه وزارت اطلاعات در داخل کشور علیه مجاهدین، برگزاری نمایشهای مختلف با حضور رؤسای قضاییه و مدیران کل اطلاعات استانها و سردمداران سرکوب و اعدام میباشد.

رژیم آخوندی برای رونق بخشیدن به این جلسات نمایشی محکوم کردن مجاهدین و لجن پراکنی علیه رزم آوران آزادی به اقدامات سخیفی متوسل میشود. از جمله حضور مزدوران و پادوهای وزارت اطلاعات تحت عنوان جعلی «عضو سابق مجاهدین» است که با هدف شیطان سازی از مجاهدین روضه خوانی کنند، تا در قدم بعد به نحو مشمئز کننده یی به دروغ بافتن و نشخوار انواع و اقسام اتهامات آخوند ساخته علیه مجاهدان آزادی بپردازند. هدف ممانعت از استقبال اجتماعی از مجاهدین و ارتش آزادی از یک سو و از سوی دیگر مشروع کردن کشتار مجاهدان در داخل کشور و عراق می باشد.

در همین رابطه خبرگزاری رسمی رژیم در روز ۱۸ اسفند ۱۳۸۳ از یک آئین ویژه تحویل در تبریز خبر داد که در واقع از شیوه های تبلیغاتی متعفن بدلیل ترس از استقبال اجتماعی از مجاهدین است. خبرگزاری رسمی رژیم گزارش کرد: «یکی از توابین بنام مسعود تقی پوریان که در این آیین، تحویل خانواده اش شد، گفت: سه سال را در اسارت منافقین بوده است. مسعود تقی پوریان افزود: اغلب کسانی که در اسارت این گروهک هستند به محض اظهار پشیمانی و درخواست بازگشت به ایران با انواع شکنجه های جسمی و روحی مواجه میشوند.»

بدین ترتیب روشن میشود که نامه نگاری ها و لجن پراکنی های امروز مسعود تقی پوریان به عنوان یکی از مأموران گشتاپوی آخوندی و بطور مشخص نفوذی لورفته، منشأ روشنی دارد. در واقع وزارت اطلاعات آخوندی که به خاطر کشف و شناسایی مأمورانش در ارتش آزادیبخش نتوانسته بود سناریوی جنایتکارانی امثال عدالتیان و … را تکرار کند، آنها را برای ادامه مأموریت به صحنه میفرستد تا به تکرار یاوه های آخوندی به منظور مشروع کردن و صاف کردن جاده کشتار و قتل عام مجاهدین بپردازند.

اما این تلاشها، رسواتر از آن است که برای آخوندها ثمری در برداشته باشد و فقط افلاس و درماندگی دستگاه سرکوب و جاسوسی رژیم و مأمورانش را بیش از پیش برملا می کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.