سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

انعکاس رسانه های بین‌المللی از تظاهرات بزرگ شهرهای ایران

0 19

یونایتد پرس اینترنشنال: هزاران نفر علیه قیمتهای بالا در مشهد اعتراض کردند

خبرگزاری یونایتدپرس بین‌المللی در گزارشی از تظاهرات هزاران نفر در مشهد به تاریخ ۷دی ۹۶ نوشت ”هزاران نفر از مردم مشهد علیه گران شدن قیمتها دست به اعتراض زدند و با سردادن شعارهایی چون «مرگ بر روحانی»، «مرگ بر دیکتاتور» و «اگر یک اختلاس کم بشه مشکل ما حل میشه“ اعتراض خود را به شرایط موجود ابراز کردند“.

یونایتد پرس بین‌المللی” افزود: مردم هم‌چنین بنرهایی در دست داشتند که در آن مخالفت با دخالتهای رژیم در کشورهای عربی از جمله اعزام نیرو و پول برای کمک به رژیم سوریه را بیان می‌کرد. آنها شعار دادند «سوریه را رها کن فکری بحال ما کن».

به گزارش یونایتدپرس بین‌المللی ”در حالی که تظاهرات دیگری هم در شهرهایی هم‌چون نیشابور، کاشمر، بیرجند، شاهرود و نو شهر برگزار شد نیروهای امنیتی آتش باز کردند و گاز اشک‌آور پرتاب کردند. همزمان اعتراض کنندگان مقاومت نشان دادند و نارنجک‌های گاز اشک‌آور را برداشته و به خود نیروهای رژیم پرتاب کردند“.

خبرگزاری یونایتدپرس بین‌المللی” افزود:‌ مریم رجوی رئیس‌جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران از همه مردم به‌خصوص جوانان خواست قیام مشهد را پشتیبانی کنند. وی طی اطلاعیه‌یی گفت قیام قهرمانانه امروز در بخشهای وسیعی از ایران یکبار دیگر نشان داد سرنگونی رژیم ملاها و ایجاد دموکراسی یک تقاضای ملی و مردمی می‌باشد.

به گفته خانم رجوی ”در حالیکه اکثریت چشمگیر مردم ایران از فقر، تورم و بیکاری در رنج هستند عمده ثروت کشور و درآمدها صرف امور نظامی و ماشین امنیتی و دخالتهای نظامی در منطقه می‌شود و یا این‌که وارد حسابهای بانکی رهبران این رژیم می‌شود. بنابراین مادامی که این رژیم در قدرت است شرایط اقتصادی مردم بدتر می‌شود و تنها راه حلِ خلاص شدن از مسائل اقتصادی و اجتماعی، سرنگونی رژیم آخوندیست“.

انعکاس اورینت متعلق به اپوزیسیون سوریه از قیام مشهد

اورینت متعلق به اپوزیسیون سوریه روز جمعه ۸دی ۹۶ قیام مشهد را منعکس کرده و گفت:

تظاهرات گسترده‌یی در شهر مشهد دومین شهر بزرگ ایران انجام گرفت که به دو شهر نیشابور و کاشمر نیز کشیده شد. در این سلسله تظاهرات هزاران ایرانی خشمگین شرکت کرده و شعارهایی علیه علی خامنه‌ای و حسن روحانی سر دادند.

در ویدئوهایی که فعالان در کانالهای اجتماعی منتشر کرده‌اند تظاهرات‌کنندگان در مشهد علیه رژیم ایران شعار می‌دادند و می‌گفتند: مرگ بر روحانی و مرگ بر دیکتاتور که منظورشان خامنه‌ای بود. آنان با شعار سوریه را رها کن فکری به‌حال ما کن خواهان خروج نیروهای رژیم از سوریه بودند.

در ویدئوهای منتشر شده نیروهای امنیتی به مردم حمله می‌کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.