انتصاب پور محمدی از اعضای کمیته مرگ به عنوان مشاور رئیس قضاییه آخوندی

131

سردژخیم مصطفی پورمحمدی عضو کمیته چهارنفره مرگ در قتل عام زندانیان سیاسی در تهران و وزیر دادگستری دوره اول ریاست جمهوری روحانی، به دستور خامنه ای به عنوان مشاور صادق لاریجانی رییس قضاییه آخوندی منصوب شد.

به دنبال افشای گسترده جنایتهای پورمحمدی در داخل و خارج ایران روحانی او را با سردژخیم علیرضا آوایی یکی از اعضای کمیته های مرگ در خوزستان جایگزین نمود. آخوند محسنی اژه‌ای معاون اول قضاییه رژیم هنگام معرفی پور محمدی این جلاد بیرحم را «یک مدیر لایق و خدوم» خواند.

محسنی اژه‌ای در توصیف اهمیت وزارت و وزیر دادگستری نیز گفت: این تنها وزیری است که هر سه قوه در آن دخالت دارند. این در حالیست که علاوه بر پورمحمدی و آوایی وزیران دادگستری قبلی مانند مرتضی بختیاری و اسماعیل شوشتری نیز از آمران و عاملان قتل عام ۶۷ بوده اند. چیزی که به خوبی نشان می دهد، کیان این رژیم، به ویژه دستگاه قضایی آن با اعدام و قتل عام زندانیان سیاسی سرشته است. قتل عام ۶۷ وجه مشترک همه باندها و جناحهای رژیم آخوندی است و مناصب کلیدی در این رژیم در دست کسانی است که یا در قتل عام دست داشته و یا مدافع سرسخت آن هستند. در یک کلام نظام آخوندی چیزی جز حکومت قتل عام نیست.

محسنی اژه ای خود دژخیمی خونریز است که طی ۳۸ سال گذشته در مناصب مختلف مانند دادستان، نماینده قضاییه در وزارت اطلاعات، وزیر اطلاعات، معاون اول قضاییه و … بیشترین نقش را در اعدام و شکنجه زندانیان ایفا کرده است. او از دست اندرکاران قتل عام ۶۷، از مسئولان ترورهای خارج کشور و قتلهای زنجیره یی و از دست اندرکاران سرکوب خونین قیام مردم در سال ۸۸ بوده است. اژه ای در ۳۰سپتامبر ۲۰۱۰ به خاطر نقض جدی حقوق بشر در لیست تحریمهای آمریکا و در ۱۳ آوریل ۲۰۱۱ در لیست تحریمهای اتحادیه اروپا قرار گرفت.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

اول شهریور ۱۳۹۶ (۲۳ اوت ۲۰۱۷)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here