سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

نامه دیوید کلارینوال، رهبر گروه پارلمانی حزب حاکم لیبرال در پارلمان بلژیک به نخست وزیر این کشور ۱۹ ژوئیه ۲۰۱۸

0 9

اسدالله اسدی دیپلمات دستگیر شده رژیم ایران درآلمان

باید هر چه زودتر به دادگاه بلژیک تحویل داده شود

اقداماتی انجام دهید تا حاکمیت قانون و تحقق عدالت 

هرگز مورد مصالحه قرار نگیرد

رژیم ایران برای جلوگیری از تحویل دادن وی

به دستگاه عدالت بلژیک اعمال فشار می‌کند

آقای شارل میشل نخست وزیر بلژیک

از طریق این نامه اجازه بدهید قبل از هر چیز از طرف دوستانم در شورای ملی مقاومت ایران صادقانه ترین تشکرات را از شما و همچنین از سرویس‌های امنیتی ما برای کمک به خنثی شدن حمله بمب گذاری در مقیاس بزرگ که تجمع اپوزیسیون ایران در پاریس را مورد هدف قرار داده بود، ابراز کنم. 

من خودم در میان سخنرانان این جلسه بودم که ده‌ها هزار هوادار تغییر دموکراتیک در ایران را همراه با بسیاری از سیاستمداران اروپایی و آمریکایی، گرد هم آورده بود.

ما از طریق مطبوعات خبردار شدیم که یک دیپلمات از سفارت رژیم ایران در وین، اسدالله اسدی، در جریان این حمله در آلمان دستگیر شد و بلژیک خواستار استرداد وی برای تحقیقات شده است.

(مقاومت ایران هشدار داده که) رژیم ایران در تلاش برای جلوگیری از اجرای عدالت با اعمال فشار بر دولت آلمان است و تلاش دارد دیپلمات خود را، به جای تحویل دادن وی به دستگاه عدالت بلژیک. به اتریش بازگرداند

اطلاعات قابل اعتماد ارائه شده نشان می‌دهد که تهران روی ارتباطات سطح بالا خود در وین و برلین حساب میکند تا دیپلمات خود را به اتریش منتقل کند که آنجا برای او امکان برگشتن به ایران آسان تر خواهد شد و به این ترتیب بتواند از چنگ عدالت بگریزد.

از نظر متخصصین قضایی مصونیت دیپلماتیک اسدی در این مورد صدق نمیکند. چرا که جرمی‌که او بخاطر آن مورد بازخواست میباشد در کشوری که او در آن از مصونیت دیپلماتیک برخوردار است رخ نداده و همچنین دستگیری وی در زمانی رخ داده که خارج از اتریش بسر میبرده.

من نگران این مسئله هستم که رژیم بتواند با استفاده از فشار و ارعاب از دست عدالت بلژیک بگریزد.

من روی هوشیاری خاص شما حساب میکنم که اقداماتی انجام دهید تا اطمینان حاصل شود که حاکمیت قانون و تحقق عدالت هرگز تحت هیچ شرایطی مورد مصالحه قرار نگیرد، و اینکه دیپلمات دستگیر شده هر چه زودتر به دادگاه بلژیک تحویل داده شود.

دیوید کلارینوال،

نماینده پارلمان – شهردار

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.