موضعگیری جدید سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا: مردم ایران خواستار تغییر هستند

62
22هدر نائرت سخنگوی وزارت_خارجه آمریک-min

هدر نائرت سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا در یک کنفرانس مطبوعاتی درباره قیام مردم ایران گفت:‌ آنچه رئیس‌جمهور آمریکا در مورد آن صحبت می‌کند دقیقاً خواست مردم ایران برای تغییر است.

وی در پاسخ به سؤالی درباره درخواست نیکی هیلی از شورای امنیت برای بررسی سرکوب قیام‌کنندگان ایران در شورای امنیت گفت: بسیاری از کشورهای جهان آنچه در ایران می‌گذرد را از نزدیک می‌بینند. آمریکا هم همینطور. قطعاً متحدان و شرکای ما فرانسه آلمان و انگلستان هم همینطور. شما در روز های اخیر از آنها شنیدید که نگرانی هایشان را درست به مانند نگرانیهای ما در مورد حقوق‌بشر ابراز کردند. ما از نزدیک شاهد دستگیری مردم به‌خاطر تظاهرات مسالمت‌آمیز هستیم. اوضاع ایران باعث نگرانی عمیق ماست و فکر می‌کنم موضوع نگرانی سازمان ملل نیز است. نمی‌خواهم جلوتر از آنچه که ممکن است در سازمان ملل واقع شود و آنچه سفیر نیکی هیلی و همتایان او برای آن فراخوان خواهند داد، صحبت کنم. نگرانی ما این است که مردم ایران نتوانند به‌صورت باز و آزادنه و بدون ترس از زندانی شدن صحبت کنند…

سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا افزود: ما از برخی از قیام‌کنندگان شنیدیم که نگرانی حمایتهای مالی از سوریه و حزب‌الله و صدور سلاح به سراسر جهان هستند. به همین دلیل دونالد ترامپ مانند مردم ایران دنبال تغییر است.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here